Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą lasu.
Oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych - sprzedaż udziału w gruntach leśnych otrzymanych w spadku.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zbycie nieruchomości leśnej nabytej wskutek działu spadku przed upływem pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym została zawarta umowa o częściowy dział spadku.
Przesłanki uprawniające do zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze zbyciem działek sklasyfikowanych jako las oraz działek sklasyfikowanych jako grunty orne, grunty rolne zabudowane oraz grunty pod rowami.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przy sprzedaży działki stanowiącej las.
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Wnioskodawcy przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji inwestycji objętych Projektem, w części tego Projektu realizowanej przez Nadleśnictwo, w oparciu o przepis art. 86 ust. 2a ustawy, tj. o podatek naliczony obliczony „prewspółczynnikiem”.
Określenie czy w myśl art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn zostało utworzone lub powiększone gospodarstwo rolne oraz czy w przypadku pomocy de minimis, jeśli zostanie przekroczony limit określony w rozporządzeniu Komisji (UE) pomoc zostanie udzielona (do wysokości limitu)?
Czy sprzedaż przez Wnioskodawcę gospodarstwa rolnego rodzi po Jego stronie zobowiązanie podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy należności, kary i opłaty związane z wyłączeniem z produkcji gruntów leśnych są wyłączone od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 updop, jako przychody z gospodarki leśnej ?
Uznanie Powiatu za podatnika z tytułu wydzierżawiania na rzecz koła łowieckiego obwodu łowieckiego i opodatkowanie pobieranego z tego tytułu czynszu dzierżawnego, stawka podatku VAT dla dzierżawy obwodu łowieckiego, opodatkowanie obciążenia koła łowieckiego związanego z nieusprawiedliwionym niezrealizowaniem rocznego planu łowieckiego w wysokości odpowiadającej udziałowi w kosztach ochrony lasu przed
Czy Wnioskodawca zobowiązany był do zapłaty podatku od sprzedanego z własnego lasu drewna?
Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje prawo do zwolnienia z opodatkowania przypadającego Wnioskodawcy w udziale przychodu ze sprzedaży nieruchomości rolnej oznaczonej jako działka gruntu nr 5/1 w odniesieniu do gruntów rolnych zabudowanych oznaczonych jako Br-PsV i Br-RIVb, łąk trwałych oznaczonych jako ŁIV, ŁV i VI, nieużytków oznaczonych symbolem N, pastwisk trwałych oznaczonych symbolem PsIV
Czy przychód uzyskany w wyniku sprzedaży poświadczonej aktem notarialnym z dnia 13 marca 2015 r. zabudowanej działki Nr 38 o powierzchni 3,15 ha nabytej w drodze spadku w dniu 25 lipca 2013 r. podlega zwolnieniu od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na 31 grudnia 2008 r., gwarantuje zwolnienie Wnioskodawczyni od płacenia podatku dochodowego w przypadku zamiany lub sprzedaży gruntów rolnych?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia udziału w gospodarstwie rolnym.
W konsekwencji przyjętej interpretacji przepisu art. 2 pkt 1 lit. g ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie podlegają temu podatkowi czynności cywilnoprawne dokonane na podstawie art. 40a ustawy o lasach.