Interpretacje

Interpretacja
09.09.2011 Podatki

Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej w przypadku, gdy gmina nie realizuje ustawowego obowiązku dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
09.09.2011 Podatki

Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej oraz dziecka niepełnosprawnego do szkoły specjalnej w przypadku, gdy gmina realizuje ustawowy obowiązek dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
27.07.2010 Podatki

Czy we wszystkich przypadkach opisanych we wniosku należy stosować zwolnienie podatkowe na podstawie art. 21 ust 1 pkt 40c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mimo, że w treści tego punktu przywołane zostały tylko art. 17 ust. 3 i 3a ustawy o systemie oświaty?

Interpretacja
14.07.2008 Podatki

Czy wypłacana kwota ryczałtu tytułem zwrotu kosztów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 40c?

Interpretacja
26.05.2008 Podatki

Czy przychód ten, który zgodnie z umową stanowi zwrot poniesionych kosztów dowozu dziecka do i ze szkoły, podlega opodatkowaniu, mimo iż w rzeczy samej nie stanowi dochodu a jeżeli nie, to czy w zeznaniu rocznym należy ją wykazywać i jak rozliczać?

Interpretacja
23.10.2006 Podatki

Czy wydatki, w związku z którymi brak w dniu bilansowym dokumentów (faktur), są kosztami uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym otrzymano dokumenty, czy też te, w stosunku do których dokumenty otrzymano po zakończeniu roku podatkowego, ale przed terminem złożenia CIT-8 lub datą rzeczywistego złożenia CIT-8, w zależności od ich związku pośredniego lub bezpośredniego z przychodami danego roku

Interpretacja
18.02.2005 Podatki

Pytanie Podatnika dotyczy podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży prasy zagranicznej i związanego z nią kosztu transportu.

Interpretacja
09.11.2004 Podatki

Czy w celu ustalenia granicy zwolnionej z obowiązku opodatkowania należności za przeniesienia służbowe żołnierzy powinno się stosować kwotę najniższego uposażenia zasadniczego, czy też powinno się rozpatrywać kwestię uposażenia, które wnioskodawca faktycznie pobiera w dniu złożenia wniosku ?