Brak zwolnienia dla usług konserwacji zabytków z uwagi na niespełnienie przesłanki podmiotowej.
Prawo do zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b (konserwator zabytków).
Czy zatrudnienie, na podstawie umowy cywilnoprawnej, specjalisty z dziedziny chemii i fizyki, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań fizyko-chemicznych, o których mowa w stanie faktycznym, pozbawi Wnioskodawczynię prawa do rozliczania się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej?
W zakresie opodatkowania usług polegających na prowadzeniu prac konserwatorskich w ramach konsorcjum realizującego inwestycję.
Czy zawierając umowę o praktykach absolwenckich Wnioskodawca utraci prawo rozliczania dochodu z jednoosobowej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Czy w związku ze zleceniem wykonania usług specjalistycznych artyście rzeźbiarzowi lub stolarzowi, poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej (umowa o dzieło lub umowa zlecenia), wzrośnie wysokość stawki karty podatkowej, tak jak przy zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę?
Czy do wykonywanych prac konserwatorsko-budowlanych, restauratorsko-budowlanych wykonywanych w budynku Zamku tak siłami własnymi, jak i przy zatrudnieniu podwykonawców należy stosować zwolnienie z VAT?
świadczone przez Wnioskodawcę (jako podwykonawcy robót) usługi polegające na konserwacji budynku Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej nie korzystają do dnia 31 grudnia 2011r. ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT. W konsekwencji są opodatkowane stawką podstawową w wysokości 23%.
Zwolnienie od podatku usług restauracji elewacji i wieży zabytkowego Ratusza wykonywanych na rzecz Gminy (PKWiU 92.52.12-00.00 Usługi ochrony zabytków).
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować do przedmiotowych prac o wysokim rygorze konserwatorskim w celu konserwacji miejsc i budynków zabytkowych i historycznych architektury murowanej?
Czy wykonywane przez Wnioskodawcę usługi konserwacji podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT czy też korzystają ze zwolnienia?
1. Czy usługi konserwatorsko-restauratorskie obiektów zabytkowych (wpisanych do rejestru zabytków), wykonywane przez dyplomowanego konserwatora dzieł sztuki są w dalszym ciągu zwolnione z podatku od towarów i usług - uznaje stanowisko Wnioskodawcy za prawidłowe?2. Czy przy prowadzeniu działalności w zakresie ww. usług po przekroczeniu kwoty 43.800 zł przychodu należy zaprowadzić pełną ewidencję zakupów
Stawka podatku dla usług ochrony zabytków, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 92.52.12-00.00.
Jaką wysokość stawki podatku od towarów i usług należy zastosować do robót wykonywanych w ramach prac renowacyjnych elementów muru i baszt Klasztoru OO. Bernardynów w Leżajsku. Obiekt, który poddany będzie renowacji wpisany jest do rejestru zabytków.