Usługi polegające na organizowaniu zajęć sportowych w dyscyplinach: trójbój siłowy oraz kulturystyka, podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Ustalenie, czy w przypadku podziału zysku w formie rzeczowej oraz przeniesienia majątku do fundacji rodzinnej w wyniku likwidacji Spółka będzie pełniła obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy po stronie Spółki powstanie przychód do opodatkowania.
Uznanie planowanych kosztów szkoleń, nauki, kursów, wyjazdów poniesionych na rzecz Prezesa Zarządu Fundacji Rodzinnej oraz korzystania z nieruchomości Fundacji Rodzinnej przez beneficjentów Fundacji za świadczenia w postaci ukrytych zysków.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla sprzedaży nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 albo pkt 10a ustawy oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia i wybór opodatkowania przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości.
Czy otrzymanie przez Fundację Rodzinną darowizny Zespołu składników będzie zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy PDOP po stronie Fundacji Rodzinnej, i w związku z tym, Fundacja Rodzinna nie będzie zobowiązana rozpoznać przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w związku z otrzymaniem tej darowizny?
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług organizacji zajęć sportowych.
Zwolnienie fundacji rodzinnej z podatku od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej oraz brak obowiązku prowadzenia rejestru oraz ewidencjonowania zdarzeń.
Ustalenie, czy sprzedaż tokenów będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Wniesienie majątku do fundacji przez spółkę a wyliczenie proporcji na potrzeby zwolnienia dla beneficjenta - osoby fizycznej.
Czy pożyczka udzielona przez Fundację rodzinną beneficjentom, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 5 lit. c ustawy o FR na 12 lat, której ostateczny okres obowiązywania umowy wyniesie mniej niż 10 lat wobec dokonania szybszej spłaty przez beneficjenta będzie stanowiła świadczenie z tytułu ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1a pkt 6 ustawy o CIT i tym samym powstanie obowiązek podatkowy w postaci
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług dla prowadzonych zajęć sportowych.
Zwolnienie od podatku prowadzonych zajęć sportowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług.
Fundacja Rodzinna działając w roli płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku wypłaty świadczeń pieniężnych na rzecz ww. Beneficjentów, będzie mogła zastosować zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 lit. b w zw. z ust. 49 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w części odpowiadającej proporcji, o której mowa w
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej (otrzymanie udziałów od sp. z o.o., dywidenda i sprzedaż udziałów).
Ustalenie, czy w przypadku sprzedaży otrzymanych walut wirtualnych fundacja skorzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy fakt, że osoba będąca większościowym udziałowcem spółki, jest jednocześnie fundatorem i członkiem zarządu fundacji, z czego z tytułu powołania do zarządu pobiera wynagrodzenie, stanowi przesłankę negatywną, tj. posiadanie prawa majątkowego związanego z prawem do otrzymywania świadczeń, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT i związku z tym utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od
Czy po stronie fundacji rodzinnej sprzedaż udziałów otrzymanych w drodze darowizny od fundatorów będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia, czy przychody Wnioskodawcy przeznaczone na zakup nieruchomości zlokalizowanej (…) na siedzibę Wnioskodawcy będzie dla Wnioskodawcy stanowił dochód wydatkowany na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o CIT, a więc podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Czy w przypadku nabycia przez FR mienia na drodze spadku po Fundatorze w wyniku powołania do dziedziczenia testamentowego albo na drodze wkładu na fundusz założycielski lub darowizny od Fundatora lub jego zstępnych, dochód (przychód) FR z tego tytułu będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe wniesienia składników majątkowych do fundacji rodzinnej.
Dotyczy ustalenia: - czy przychód Fundacji związany z wniesieniem Udziałów do Fundacji będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych, - czy przychód Fundacji związany ze sprzedażą Udziałów będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych.