Darowizna przekazana na rzecz stowarzyszenia kultury fizycznej może być odliczona (w ramach 10% limitu) od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
W związku z epidemią koronawirusa przedłużony został termin zamieszczenia przez organizacje pożytku publicznego na stronie Narodowego Instytutu Wolności sprawozdania finansowego za 2019 r. i sprawozdania merytorycznego do 15 października 2020 r. . W przypadku organizacji, których rok obrotowy jest inny niż kalendarzowy, termin zamieszczania sprawozdań za 2019 rok nie uległ zmianie, czyli zamieszczają
zwolnienie od podatku świadczonych usług zapewnienia noclegu i wyżywienia (możliwości przygotowania posiłków) osobom bezdomnym kierowanym przez ośrodki pomocy społecznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku od towarów i usług
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnej działalności statutowej Wnioskodawcy.
Czy otrzymana pożyczka, udzielona przez członków zarządu, zostanie zwolniona z podatku na podstawie art. 8 pkt 2a ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Sprzedaż produktów wytwarzanych w ramach warsztatów stanowi odpłatną dostawę towarów, podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na zasadach ogólnych na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.
1. Czy przez towary opodatkowane podatkiem od towarów i usług z art. 18 ust. 1b ustawy o CIT należy rozumieć Składniki majątkowe, których dostawa będzie podlegać opodatkowaniu VAT lub zwolnieniu z opodatkowania VAT lub opodatkowaniu VAT w konsekwencji wyboru przez Spółkę opcji opodatkowania i rezygnacji ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy o VAT? 2. Czy na podstawie art. 18 ust. 1b ustawy
Czy darowizna przekazana na rzecz Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr na cele charytatywno-opiekuńcze mogła być odliczona od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w 2009 r.?
Czy stypendium ufundowane przez niemiecką fundację na naukę dla młodych, szczególnie uzdolnionych studentów jest w całości zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych, czy do wysokości 3.800 PLN rocznie?
Stowarzyszenie nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze wsparciem prawnym i informacyjnym osób szczególnej troski.
Brak zwolnienia od podatku od towarów i usług darowizn pochodzących ze Szwecji tj. kraju Unii Europejskiej na podstawie § 13 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z 04 kwietnia 2011r. z póź. zm.
Sprzedaż przedmiotów wytwarzanych przez osoby niepełnosprawne w ramach warsztatów terapii zajęciowej od dnia 1 stycznia 2011r. nie korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
1. Czy Wnioskodawca może otrzymane odsetki przeznaczyć na zakup gruntu i wybudowanie nieruchomości? 2. Czy odsetki te będą zwolnione od podatku dochodowego od osób prawnych? 3. Czy zmieniłaby się sytuacja, gdyby Stowarzyszenie nie było organizacją pożytku publicznego?
Działalność pożytku publicznego prowadzona przez Stowarzyszenie w formie określonej w art. 6, 7 i 8 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie jak również działalność pożytku publicznego prowadzona przez Stowarzyszenie w formie określonej w art. 9 tejże ustawy podlega przepisom ustawy o podatku od towarów i usług. Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług
Czynności wytwarzania przez osoby niepełnosprawne w ramach prowadzonej terapii przedmiotów użytkowych i następnie ich sprzedaż na organizowanych kiermaszach , korzystają ze zwolnienia zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT w związku z pozycją 10 Załącznika Nr 4 tej ustawy, z uwagi na to, iż czynności te mieszczą się w ramach działalności statutowej Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez
Czy podmiot gospodarczy przekazując darowiznę na rzecz Wyższej Uczelni niepublicznej na realizację jej celów statutowych może odliczyć tę darowiznę od dochodu na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?