Czy otrzymane odszkodowanie za zbycie nieruchomości na cele publiczne w opisanym przez Wnioskodawcę stanie faktycznym jest zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dla celów podatkowych przychód z tytułu zbycia udziałów powstanie w momencie zawarcia umowy sprzedaży udziałów czy w momencie zwolnienia środków z depozytu notarialnego na rzecz Wnioskodawcy.
Czy dla celów podatkowych przychód z tytułu zbycia udziałów powstanie w momencie zawarcia umowy sprzedaży udziałów czy w momencie zwolnienia środków z depozytu notarialnego na rzecz Wnioskodawcy.
W zakresie skutków podatkowych wypłaty na rzecz Wnioskodawcy środków pieniężnych w PLN (będących wcześniej przedmiotem przewalutowania) w następstwie zwrotu depozytu.
Uznanie, czy usługa depozytu nieprawidłowego jest usługą pomocniczą do usługi w zakresie depozytów środków pieniężnych a tym samym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Otrzymanie przez Klienta Punktów jak i dokonanie ich wymiany na Produkty nie rodzi żadnych obowiązków podatkowych po stronie Wnioskodawcy.
CIT - zakresie braku obowiązku podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych w związku z otrzymaniem depozytu określonej kwoty pieniężnej.
Stawki VAT przy świadczeniu usług w ramach umowy depozytu nieprawidłowego.
W jaki sposób (na jakim wzorze dokumentu PIT) winny być wykazane odsetki od sum depozytowych, które stanowią dochód będący podstawą do opodatkowania zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 2 oraz art. 30a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1) Czy otrzymana kwota z depozytu sądowego stanowi przychód z innych źródeł na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) W jakim terminie należy wpłacić należny podatek dochodowy od osób fizycznych, od przychodu którego źródłem jest wypłacony w 2013 r., depozyt sądowy oraz jaki rodzaj zeznania podatkowego należy złożyć PIT-36, czy PIT-37? 3) Czy Sąd, jako płatnik w
1) Czy kwota odsetek od sum depozytowych od poręczenia majątkowego zwrócona przez Sąd Okręgowy wpłacającej poręczenia majątkowe osobie fizycznej, na wskazany przez nią rachunek bankowy (rachunek bankowy wskazany przez Wydział Karny Sądu Okręgowego, a tożsamy z rachunkiem bankowym osoby prawnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością), stanowi jej przychód jako osoby fizycznej, w rozumieniu art. 20
Brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty środków pieniężnych nabywcy lokalu na rachunek depozytowy notariusza.
opisane wyżej przychody związane z posiadanym majątkiem w szczególności odsetki z tytułu rezerwy obowiązkowej oraz depozytów utrzymywanych przez Bank X na rachunku w Banku centralnym, tj. Narodowym Banku Polskim, odsetki z tytułu środków pieniężnych utrzymywanych na rachunkach nostro, przychody odsetkowe z tytułu depozytów międzybankowych nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie przez Wnioskodawcę
Złożenie korekty zeznania podatkowego za 2009 rok w związku ze zwrotem dłużnikowi kwoty złożonej do depozytu sądowego.
Kompleksowa usługa Elektronicznej skrytki depozytowej, którą Bank będzie świadczył na rzecz klientów, podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT, zgodnie z brzmieniem art. 43 ust. 1 pkt 1.
1. Czy zmiana sposobu rozliczenia kontraktu z dostawy rzeczywistej na dostawy nierzeczywiste może mieć wpływ na nie uznanie strat na opcjach (tj. premii zapłaconej bankowi) jako kosztu uzyskania przychodu uzyskiwanego z działalności strefowej?2. Czy fakt, iż Spółka przesuwa terminy realizacji opcji (rolowanie) może dyskwalifikować uznanie ww. opcji jako zabezpieczające jej przychody? 3.Czy wykorzystując
Czy odsetki należne od kwot zdeponowanych na oprocentowanym rachunku bankowym sum depozytowych Sadu Rejonowego, a pochodzących należnych od sum zgromadzonych na takim rachunku bankowym, uzyskanych z licytacji majątku dłużnika, podlegają opodatkowaniu?
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu umowy sprzedaży akcji na okaziciela, złożonych uprzednio w depozycie notarialnym.
Czy płatnik ma obowiązek pobierania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od dokonanych wypłat z tego tytułu?