Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
Obowiązek dokonania korekty rozliczeń dla potrzeb podatku akcyzowego.
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia czy w związku ze zmianą przeznaczenia Inwestycji (Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej) Gminie przysługuje prawo do korekty podatku naliczonego (korekta wieloletnia 1/10 podatku) oraz w jakim okresie.
Płatników składek i zasiłków czekają duże zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń. Ustawa nowelizująca przewiduje zmiany m.in. w dobrowolnych ubezpieczeniach emerytalnych, rentowych i chorobowych, w zakresie kontroli ZUS, w przedawnieniu należności składkowych, a także w ustalaniu stopy procentowej składki wypadkowej oraz odsetek za zwłokę od zaległości względem ZUS. Nowe przepisy
zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług przy sprzedaży udziałów w nieruchomości przy ul. ……. wraz z drewnianymi komórkami na rzecz M Sp. z o.o., możliwość ubiegania się o zwrot błędnie naliczonego podatku VAT przy sprzedaży ww. udziałów, po złożeniu korekt deklaracji VAT-7 za maj i lipiec 2019 r., możliwość wystawienia faktury korygującej dla M Sp. z o.o.
zwolnienia od podatku transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego dokonanej w 2020 r. na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego od nakładów poniesionych na przedmiotową nieruchomość do 2018 r. i terminu ww. korekty,
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku skorygowania przez Wnioskodawcę w dół kwoty podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Nadleśnictwa o kwotę wynikającą z prawomocnego rozstrzygnięcia sądu powszechnego korzystnego dla Spółki w deklaracji za okres rozliczeniowy, w którym: otrzymał faktury korygujące od Nadleśnictw oraz w którym: doszło do uprawomocnienia się rozstrzygnięcia.
W zakresie braku podstaw do korekty stawki podatku VAT z 23% na 0% oraz korekty deklaracji VAT za luty 2020 r.
Korekta stawki podatku VAT z 23% na 8% na paragonach oraz kwoty podatku należnego w deklaracji podatkowej
obowiązku wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających lub zmniejszających podatek należny przez spółkę w odniesieniu do transakcji dokonanych przez Wnioskodawcę przed przekształceniem, w przypadku braku zaległości podatkowych oraz obowiązku skorygowania sprzedaży i deklaracji VAT przez Wnioskodawcę w przypadku podwyższenia wartości sprzedaży i podatku należnego z powodu okoliczności
Stawka podatku dla usług budowlanych. Rozliczenie korekty podatku należnego.
Brak możliwości korekty nienależnie zadeklarowanego podatku VAT z tytułu sprzedaży towarów pochodzących z remanentu likwidacyjnego i sposobu dokonania korekty.
prawo i sposób korekty deklaracji VAT-7 za okresy rozliczeniowe po 1 stycznia 2011 r. w związku ze stosowaniem przez Spółkę zawyżonej stawki VAT do świadczonych usług.
prawo do zastosowania względem dostaw eksportowych stawki podatku VAT w wysokości 0% oraz skorygowania deklaracji VAT-7
Spadkobierca otrzymujący w drodze spadku towary używane nabyte przez spadkodawcę w procedurze VAT-marża ma prawo do zastosowania przy ich sprzedaży szczególnej procedury VAT-marża, ale nie ma prawa do dokonania korekt deklaracji złożonych przez spadkodawcę.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu nadpłaconych składek społecznych i zdrowotnych od dochodu zwolnionego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz korekta PIT-11.
w zakresie ustalenia daty nabycia nieruchomości, - w zakresie możliwości złożenia korekty deklaracji PIT-39.
w zakresie skutków podatkowych w podatku VAT w związku z połączeniem spółek
Czy w przypadku zaistnienia w dniu lub po dniu połączenia obowiązku korekty deklaracji CIT złożonej pierwotnie przez Spółkę Przejmowaną przed dniem połączenia, zobowiązanie do złożenia tej korekty będzie ciążyło na Spółce Przejmującej, przy czym deklaracja powinna zawierać dane Spółki Przejmowanej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, korekty deklaracji podatkowych, rozliczenia straty oraz przepisów ustawy o rachunkowości w zakresie korekty sprawozdania finansowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, korekty deklaracji podatkowych (pytanie nr 3b) jest bezprzedmiotowe, rozliczenia straty oraz przychodu podatkowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
prawo (po zarejestrowaniu Powiatu do VAT) do złożenia korekty (z podaniem NIP Powiatu oraz wskazaniem Powiatu jako podatnika VAT) deklaracji VAT - 7 do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku zidentyfikowania potrzeby skorygowania rozliczeń z tytułu VAT w okresie, w którym czynnym i zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd, - prawo (po zarejestrowaniu Powiatu do VAT) do złożenia korekty (z podaniem