Skorzystanie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 30 lit. c ustawy usługi zakwaterowania studentów i doktorantów Uczelni w Budynku z Pokojami świadczone przez Państwa na podstawie umowy zawartej z Uczelnią o zapewnienie studentom i doktorantom Uczelni zakwaterowania.
Brak zastosowania zwolnienia dla usług dzierżawy Budynku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 i pkt 30 ustawy.
Czy dochody Wnioskodawcy przeznaczone w punktach 1) - 8) stanu faktycznego będą w całości korzystały ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy o CIT?
braku uznania Gminy za podatnika w związku ze świadczeniem usług stołówkowych na rzecz kadry dydaktycznej i w konsekwencji braku obowiązku naliczenia podatku w związku z ich świadczeniem
Wyłączenie z opodatkowania opłat za posiłki wychowanków w bursach oraz opłat za zakwaterowanie wychowanków w bursach.
Uznanie, czy odpłatne zakwaterowanie uczniów szkół w bursie, będącej jednostką budżetową Miasta, realizującą zadania własne gminy, należy uznać za podlegające wyłączeniu z VAT, na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, w związku z wykonywaniem przez Miasto zadań nałożonych innymi przepisami.
Świadcząc poprzez swoje jednostki (szkoły, przedszkola, bursy) usługi wyżywienia kadry pedagogicznej tych jednostek Gmina występuje w charakterze podatnika. Usługi te podlegają zwolnieniu od podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, czy odpłatne zakwaterowanie uczniów szkół w bursie szkolnej podlega wyłączeniu z VAT na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy, w związku z wykonywaniem przez Powiat zadań nałożonych innymi przepisami.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług dotyczących wyżywienia świadczonych dla Fundacji oraz Ośrodków Pomocy Społecznej, zwolnienia od podatku usług zakwaterowania świadczonych dla Fundacji, stawki podatku dla sprzedaży noclegów i wyżywienia dla gości Schroniska.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy prawo własności gruntu w całości winno być uznane za związane z budynkiem będącym przedmiotem sprzedaży i w konsekwencji czy transakcja w całości podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, czy odpłatne zakwaterowanie uczniów szkół w bursie będącej jednostką budżetową Miasta realizującą zadania własne gminy, należy uznać za podlegające wyłączeniu z VAT, na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, w związku z wykonywaniem przez Miasto zadań nałożonych innymi przepisami.
Zwolnienie od podatku usług: wyżywienia wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, niebędących wychowankami Bursy oraz wyżywienia uczniów niebędących wychowankami Bursy.
W zakresie stawki podatku dla usług zakwaterowania osób z zewnątrz.
Stawkiapodatku dla robót związanych z przebudową internatu w części dotyczącej skrzydła A na bursę i schronisko młodzieżowe oraz infrastruktury towarzyszącej.
Usługa wydawania posiłków na rzecz uczniów i nauczycieli w ramach zakwaterowania w bursie szkolnej, sklasyfikowana w grupowaniu PKWiU 55.23.15, podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy.
Czy na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 97, poz. 970 ze zm.), zwanego dalej rozporządzeniem, stawką podatku właściwą do opodatkowania świadczenia przedmiotowych usług jest stawka w wysokości 7 %?
W wyniku likwidacji bursy, należności z tytułu najmu lokali wpływają na konto szkoły, która przejęła majątek bursy. Czy wpływy z tytułu sprzedaży, którą bursa rozliczyła w deklaracjach VAT-7, szkoła powinna wliczać do obrotu uprawniającego do zwolnienia z podatku VAT?
Czy zakwaterowanie oraz usługi stołówkowe świadczone przez bursę podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy zakwaterowanie oraz usługi stołówkowe świadczone przez bursę podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Obowiązek prowadzenia ewidencji za pomocą kas rejestrujących w przypadku przekroczenia przez bursę obrotu uprawnionego do zwolnienia.
Pytający ma wątpliwości, czy w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług należy opodatkować podatkiem od towarów i usług wydawanie posiłków młodzieży mieszkającej w bursie.Zdaniem Pytającego, bursa jako jednostka oświatowa, nie prowadząca działalności gospodarczej, nie powinna płacić podatku VAT.