Ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 8 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych korzystają wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego (czyli: gminy, powiaty, województwa). Omawianym przywilejem podatkowym nie są natomiast objęte jednostki organizacyjne (gminne, powiatowe, wojewódzkie) tworzone przez jednostki samorządu terytorialnego w tym również biblioteka.
dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego z zastosowaniem proporcji sprzedaży
Opodatkowania usług świadczonych przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług reprograficznych.
Ustawodawca w ustawie o VAT przewidział tylko jedną i właściwą metodę liczenia wskaźnika proporcji, przedstawioną w art. 90 ust. 3 6 tej ustawy. W przypadku gdy Wnioskodawca uzna, że wskaźnik proporcji wyliczony na podstawie obrotu z poprzedniego roku jest niereprezentatywny, w myśl art. 90 ust. 9 Wnioskodawca może zwrócić się do urzędu skarbowego o wyliczenie szacunkowej proporcji w formie protokołu
Czy koszt publikacji przekazywanych jako forma reklamy, reprezentacji oraz przekazywanych publikacji na rzecz bibliotek, zgodnie z właściwą ustawą, zaprzyjaźnionym instytucjom kultury (muzea, domy kultury, szkoły) oraz przekazania egzemplarzy autorskich, a także przekazania publikacji w celach informacyjnych na rzecz własnych pracowników jako egzemplarze robocze jest kosztem uzyskania przychodu?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez bibliotekę usług w postaci szkoleń, kursów, warsztatów i seminariów.
Uniwersytet nie ma możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z dostosowaniem zasobu Biblioteki Cyfrowej do rozszerzonego dostępu internetowego.
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w razie oddania ww. nieruchomości w użyczenie na rzecz Miejskiej Biblioteki Publicznej, konieczne byłoby odprowadzenie przez nią podatku dochodowego? Czy w razie nieodpłatnego przekazania ww. nieruchomości Miejskiej Bibliotece Publicznej w trybie wyposażenia w nieruchomość, o którym mowa w art. 51 w zw. z art. 56 ustawy o gospodarce nieruchomościami - przy założeniu, że jest to czynność prawna
Pytanie dotyczy kwestii:- prawa do obniżenia należnego podatku od towarów i usług o kwotę podatku naliczonego, dotyczącego całości kosztów ponoszonych przez bibliotekę służących usługom płatnym,- opodatkowania podatkiem VAT usług czytelni publicznych z dostępem do internetu, jako źródła udzielonych informacji.
Czy odpłatne wydanie karty bibliotecznej, zaklasyfikowane wg PKWiU ex.92, korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Działając na podstawie art. 14 §4 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz.U. nr137 z późno zm.), zwraca się z prośbą o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowaniaprzepisów prawa podatkowego, tj. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.Prosimy o opinię dotyczącą wysokości stawki podatku V A T na usługi świadczone przez Bibliotekę, polegające na:- wydawaniu
Podatnik zapytuje o sposób zaliczenia dotacji do obrotów Uczelni. Zwraca się również z pytaniem czy usługi udostępniania basenu innym osobom niż studenci będą usługami zwolnionymi z podatku VAT a także zapytuje do jakiego symbolu PKWiU należy zaliczyć usługi świadczone przez bibliotekę i w jaki sposób będą opodatkowane.