Wobec Państwa znajdzie zastosowanie wyłączenie z tego obowiązku przewidziane w art. 16 ust. 7a pkt 1 ustawy, który stanowi, że obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego nie ma zastosowania do podmiotów produkujących energię elektryczną z generatorów o łącznej mocy nieprzekraczającej 1 MW, która jest zużywana przez te podmioty, pod warunkiem, że od wyrobów energetycznych wykorzystywanych do produkcji
Obowiązki i prawa w podatku akcyzowym związane z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej.
Skutki podatkowe w podatku akcyzowym w związku z wykorzystywaniem przez najemców wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej energii elektrycznej, w zależności od ustalonego sposobu rozliczenia z najemcami.
Zużycie przez Państwa nabywanego paliwa gazowego (po jego sprężeniu w wyniku, którego nie zmienia się jego kod CN) do napędzania silników spalinowych pojazdów należących do Państwa floty, a więc zgodnie z przeznaczeniem do którego nabyli je Państwo z zastosowaniem zerowej stawki akcyzy, nie stanowi czynności opodatkowanej na podstawie art. 9c ustawy. Również sprzedaż przez Państwa tego paliwa gazowego
Brak uprawnienia do skorzystania ze zwolnienia z podatku akcyzowego od zużycia energii elektrycznej na podstawie § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień w sytuacji użytkowania wielu generatorów, które zasilane są gazem ziemnym, olejem opałowym lub olejem napędowym oraz jednocześnie generatorów wykorzystujących energię promieniowania słonecznego. Nawet w przypadku nieprzekroczenia 1 MW łącznej mocy wykorzystywanych
Prawo do zwolnienia z akcyzy wyrobów energetycznych; prawo do zwolnienia z akcyzy wyprodukowanej energii elektrycznej; obowiązek rejestracji.
Zwolnienie z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby wyprodukowanej energii elektrycznej, a także ustalenia obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, obowiązku składania deklaracji podatkowych, obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii elektrycznej oraz braku obowiązków akcyzowych w związku z przekazaniem nadwyżek energii elektrycznej koncesjonowanemu podmiotowi
W zakresie uznania za podatnika podatku akcyzowego z tytułu sprzedaży i zużycia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej oraz określenia podstawy opodatkowania
W sytuacji, w której zużywający podmiot olejowy nie przekroczy w roku kalendarzowym przewidywanej ilości ujętej w zgłoszeniu rejestracyjnym uproszczonym, wówczas nie zachodzi konieczność aktualizacji tego zgłoszenia.
Zwolnienie od akcyzy zużycia energii elektrycznej produkowanej w generatorze awaryjnym
opodatkowanie i zwolnienie od akcyzy energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. , prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. realizowanego na obiektach wydzierżawionych Spółce.
Czy kwota za zużycie energii elektrycznej z podlicznika jest przychodem Wnioskodawczyni i czy powinna odprowadzać podatek w wysokości 8,5%?
1. Czy prawidłowym będzie jeśli zaklasyfikuję koszty remontu Nieruchomości 1 jako inwestycję w obcym środku trwałym, którą będę amortyzować stosując stawkę 10%? 2. Czy roczne koszty energii zużytej do pompowania wody do zbiornika wodnego mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z najmu?
W związku z procedurą odwrotnego obciążenia podatnicy nabywający tego rodzaju towary mają wątpliwości co do rozliczeń VAT od tych towarów, w przypadku gdy są one zużywane na potrzeby firmy. Rozwiązania tych problemów przedstawiamy w odpowiedziach na pytania.
Czy koszt szkolenia radnego Gminy K., jak również koszt zużycia przez niego artykułów biurowych i możliwości korzystania z telefonów, komputera, Internetu, prasy, wizytówek, polis ubezpieczeniowych zakupionych dla radnych na czas podróży zagranicznej, udziału w szkoleniach tematycznych, kursach, seminariach, konferencjach, posiedzeniach Rady Miasta, imprezach organizowanych i opłacanych przez Wnioskodawcę
Czy zmiana wynagrodzenia Spółki wynikająca z otrzymania od OSD danych rzeczywistych zużycia energii elektrycznej, która dokumentowana jest przez Spółkę odpowiednio fakturami rozliczeniowymi lub fakturami korygującymi, powinna wpływać na bieżące rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (tj. powinna być ujmowana w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych dokonywanym za okres w którym
Czy od zakupu artykułów spożywczych na posiedzenie rady nadzorczej przysługuje nam prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz czy należy potem naliczyć VAT należny z tytułu zużycia artykułów spożywczych na posiedzeniu?
Czy, kiedy zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości, faktyczne koszty zużytych surowców i opakowań oraz sprzedanych towarów handlowych rozliczane będą dla celów bilansowych z uwzględnieniem rocznej korekty wartości zapasów o tę część odchyleń cenowych, która dotyczy wartości zapasów, korekta ta w ten sam sposób powinna zostać uwzględniona dla celów podatkowych?
Stawka podatku przy obciążaniu najemców kosztami mediów (energii elektrycznej, gazu, dostawy wody, odprowadzania ścieków, wywozem nieczystości oraz usług telekomunikacyjnych).
Przy zakupie kawy i ciastek dla klientów firmy do końca marca 2011 r. nie odliczaliśmy podatku naliczonego z faktur dokumentujących ich zakupy. Czy od kwietnia 2011 r. od zakupów tych możemy odliczać VAT, tj. przysługuje nam prawo do odliczania podatku naliczonego? Czy w związku z tym mamy obowiązek wystawiać faktury wewnętrzne z podatkiem należnym?
Opodatkowanie czynności zużycia artykułów spożywczych i napojów w trakcie spotkań i szkoleń dla kontrahentów.