Uznanie polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za niemieckiego rezydenta podatkowego oraz braku ukonstytuowania zakładu tej spółki w Polsce.
Wydatki ponoszone na zwrot kosztów podróży pracowników (opłaty za parkingi oraz autostrady) oraz zwrot kosztów podróży odbytych przy wykorzystaniu prywatnych samochodów pracowników oraz osób współpracujących ze Spółką (tzw. kilometrówki) nie stanowią dochodów z tytułu ukrytych zysków ani dochodów z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Tym samym nie będą podlegały opodatkowaniu
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego i obowiązków płatnika związanych z wypłatą diet dla członków Zarządu i Rady Stowarzyszenia.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika w ramach działalności gospodarczej na rzecz Spółki będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk, w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki?
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika - wartość przychodu Prezesa Zarządu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych, otrzymanie benefitów: pakietu medycznego, karty sportowej, karty żywieniowej, rekompensata wydatków związanych z podróżami służbowymi oraz dokształcaniem, wypłata ryczałtu za pracę zdalną, wypłata diet.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na rzecz Prezesa Zarządu zatrudnionego na podstawie kontraktu menedżerskiego.
W zakresie ustalenia czy przekazywane prezenty, upominki, gadżety, o których mowa w przedstawionym stanie faktycznym, zarówno osobom szkolonym, pracownikom jak i kontrahentom i innym osobom biznesowym należą do dochodów opodatkowanych ryczałtem i należy zaliczyć do ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością oraz czy przedstawione w stanie faktycznym zakupy usług gastronomicznych i cateringowych
Czy Wnioskodawca zobowiązany był oraz zobowiązany będzie rozpoznać dochód z tytułu ukrytego zysku w związku z poniesieniem w roku podatkowym poprzedzającym rok opodatkowanie Spółki ryczałtem od spółek (CIT estońskim) wydatku na pakiet konferencyjny Prezesa zarządu Spółki, będącego udziałowcem Spółki.
Dotyczy sposobu rozliczenia w Polsce dochodów uzyskiwanych z tytułu pełnienia funkcji w Radzie Dyrektorów w Katarze.
Czy ponoszenie przez Spółkę wydatków na delegacje Prezesa Zarządu wiąże się z powstaniem dla Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy wartość 50% raty leasingowej poniesionej przez Spółkę w związku z używaniem samochodów osobowych przez Prezesa Zarządu Spółki powinny zostać zaliczone do ukrytych zysków zgodnie z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie, czy: - darowizny przekazywane przez Wnioskodawcę w szczególności na rzecz organizacji pozarządowych, klubów sportowych stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, w rozumieniu przepisu art. 28m ust. 1 pkt 3 uCIT i powinny zostać przez Wnioskodawcę opodatkowane, - koszty tworzenia przez Wnioskodawcę odpisów aktualizujących wartość należności zgodnie z Polityką Rachunkowości
Dotyczy ustalenia, czy koszty eksploatacji samochodów osobowych (w tym: 50% nieodliczonego VAT), koszt rat leasingowych od samochodu o wartości powyżej 150.000 samochodu nie zgłoszonego do VAT- 26 (dla którego nie jest prowadzona ewidencja przebiegu) będą stanowiły dochód z tytułu ukrytych zysków opodatkowanych estońskim CIT-em w miesiącu, w którym dokonano wydatku.
Skutki podatkowe nabycia przez jednego ze wspólników Spółki cywilnej, w ramach dziedziczenia, całości przedsiębiorstwa zmarłego drugiego wspólnika Spółki, zakończenia działalności Spółki i tym samym wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego.
1. Kwalifikacja przychodów prezesa zarządu do odpowiedniego źródła. 2. Odliczanie od przychodu uzyskiwanego przez prezesa zarządu kosztów uzyskania przychodu w wysokości 250 zł miesięcznie. 3. Kwalifikacja przychodów członków rady nadzorczej uzyskiwanych z tytułu pełnionej funkcji jako przychód, o którym mowa w art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 4. Zaliczanie kosztów pokrywanych
Możliwość opodatkowania wg skali podatkowej wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji zarządczej w Spółce z o.o. oraz określenia stawki ryczałtu dla usług pośrednictwa świadczonych w ramach Konsorcjum.
Prawo do odliczenia 50% podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dotyczących rat leasingowych samochodu osobowego.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 85.59.11 (usługi nauczania języków obcych).
Ustalenie, czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodu służbowego powierzonego Prezesowi Zarządu należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT oraz wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodu służbowego powierzonego Prezesowi Zarządu należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych Prezesowi Zarządu oraz Prokurentowi należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT? - Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych Prezesowi Zarządu oraz Prokurentowi należy opodatkować ryczałtem
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodu służbowego powierzonego Prezesowi Zarządu należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT? - Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodu służbowego powierzonego Prezesowi Zarządu należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako wydatki
Rozliczenie podatku VAT należnego wynikającego z faktur: • wystawionych po dacie wykreślenia A przedsiębiorstwa w spadku z rejestru VAT podatników, oraz • zapłaconych po dacie wykreślenia przedsiębiorstwa w spadku z rejestru podatników wystawionych przez A i A przedsiębiorstwo w spadku przez dniem wygaśnięcia zarząd sukcesyjnego.