Skutki podatkowe "zwrotnego" przeniesienia własności nieruchomości.
W zakresie ustalenia czy wydatki w postaci kar umownych opisanych we wniosku mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami w myśl art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie ustalenia czy równowartość kwoty tzw. rekompensaty wypłacona w związku z udzieloną rękojmią i gwarancją może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
skutki podatkowe otrzymania od dewelopera kwoty pieniężnej tytułem zwrotu za usunięcie usterek w lokalu mieszkalnym
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztu niskowartościowego poreklamacyjnego Towaru wyksięgowanego ze stanu magazynu bez jego fizycznej likwidacji.
ustalenie czy usługi ujęte w fakturach VAT wystawianych przez klientów Wnioskodawcy w przypadku wad fizycznych sprzedanych przez Wnioskodawcę towarów oraz wartość not obciążeniowych wystawianych przez tych klientów stanowią koszt uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, po stronie Wnioskodawcy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Czy kwota otrzymana przez Wnioskodawcę z tytułu obniżenia ceny kupującemu w ramach rękojmi przy sprzedaży (art. 560 § 3 Kodeksu cywilnego) za wady rzeczy sprzedanej, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane od zleceniodawcy obciążenie stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów oraz czy przychód otrzymany od przewoźnika (podwykonawcy) będzie przychodem podatkowym?
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na pokrycie kosztów reklamacji stanowią dla niej koszt uzyskania przychodu?
Zaliczenie do kosztów podatkowych obciążenia z tytułu zaistniałych reklamacji, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z reklamacjami jakościowymi odlewów żeliwnych i aluminiowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykonywania obowiązków wynikających z rękojmi za sprzedane towary.
Czy koszty, które ponosiła / ponosi Spółka w związku z wykonywanymi nieodpłatnymi naprawami pogwarancyjnymi, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zapłaconą Ubezpieczycielowi składkę z tytułu udzielenia gwarancji ubezpieczeniowej należytego wykonania kontraktu należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami i rozliczać przez okres trwania kontraktu tj. od dnia 01 kwietnia 2010r. do 31 grudnia 2013r., czy są to koszty pośrednio związane z przychodami i w związku z tym powinny być rozliczane w kosztach podatkowych proporcjonalnie
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z reklamacją jakościową i ilościową
Czy pisemne uznanie reklamacji i w związku z tym przelanie kwoty wynikającej z kosztorysu na konto bankowe właściciela jest wystarczające do zaliczenia tego wydatku do kosztów podatkowych, czy też konieczne jest potwierdzenie kosztów naprawy elewacji przez właściciela odpowiednimi dokumentami (faktury, rachunki od wykonawców robót naprawczych)?
Jaki winien być moment uznania zapłaconej składki za uzyskanie gwarancji ubezpieczonej usunięcia wad i usterek w okresie gwarancji trwającej 5 lat za koszt podatkowy?
Czy zapłacone kary umowne za nieterminowe wykonanie robót remontowych stanowią koszt uzyskania przychodu?