Czy dokonanie podziału majątku wspólnego pomiędzy małżonkami po wprowadzeniu w ich małżeństwie ustroju rozdzielności majątkowej małżeńskiej, obejmującego nieruchomość rolną nabytą przed upływem pięciu lat, co do nabycia której zastosowano zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych (art. 9 ust. 2, winno być: art. 9 pkt 2) w ten sposób, że nieruchomość tą nabył na wyłączną własność jeden z małżonków
Możliwości odliczenia podatku naliczonego w fakturze z 2 czerwca 2021 r. w związku z realizacją projektu.
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku rejestracji w związku z prowadzeniem usług doradczych
prawo do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymanych w okresie poprzedzającym rejestrację jako podatnik VAT czynny
Możliwość odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupu hologramów i opakowań oraz w związku z importem słuchawek; zakres i sposób realizacji prawa do odliczenia.
Czy wydobyty z pojazdów przepracowany olej silnikowy jest towarem opodatkowanym podatkiem akcyzowym, a zatem czy dokonując jego odsprzedaży w celu utylizacji, myśl art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b ustawy VAT Wnioskodawca może nadal korzystać ze zwolnienia podmiotowego?
Przekroczenie przez Wnioskodawcę wykonującego działalność w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej i korzystającego ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy limitu obrotu 150.000,00 złotych nie powoduje utraty ww. zwolnienia od podatku, a w konsekwencji, nie zobowiązuje Wnioskodawcy do dokonania zgłoszenia rejestracyjnego jako czynnego podatnika podatku od towarów i
Możliwość skorygowania rachunków uproszczonych w związku z dokonaną rejestracją.
W zakresie możliwości skorygowania rachunków i wystawienia faktur VAT.
W zakresie możliwości posiadania statusu rolnika ryczałtowego i powrotu do zwolnienia podmiotowego.
1) Czy w roku 2010 Wnioskodawca może być traktowany jako podatnik zwolniony z VAT? 2) Jeżeli nie może być podatnikiem zwolnionym z w roku 2010, to czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego?
1. Czy do rachunków można wystawić faktury korygujące? 2. Które kwoty należy zaokrąglić przy wystawianiu rachunków?
Przekazując przepracowany olej silnikowy (nawet jednorazowo) uprawnionemu podmiotowi, Wnioskodawca jest zobowiązany do rejestracji do podatku VAT.
Proszę o wyjaśnienie kwestii stosowania art. 86 ust. 1 ustawy o VAT w odniesieniu do podatków naliczonych wynikających z faktur zakupów dokonanych od dnia przekroczenia kwoty progowej do momentu rejestracji.
Podatnik zwrócił się z zapytaniem w jaki sposób skorygować wystawione w okresie od września 2003 r. do czerwca 2005 r. rachunki w sytuacji gdy od września 2003 r. nie mógł korzystać ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług, a rejestracji w zakresie podatku VAT dokonał dopiero 17 czerwca 2005 r.
Podatnik zapytuje w jaki sposób ma odprowadzić podatek VAT od sprzedanych w październiku 2005 r. biletów wstępu na zawody organizowane pod nazwą Zespołowe Mistrzostwa Europy zlecone wnioskodawcy przez Polski Związek Motorowy?
Czy refundacja kosztów dożywiania uczniów powiększa kwotę obligującą do rejestracji w podatku VAT?
Czy podatnik zachowa status rolnika ryczałtowego z tytułu prowadzpnej działalności rolniczej pomimo osiągnięcia w 2005r. w ramach prowadzonej działalności godpodarczej obrotu w wysokości powodującej obowiązek zaprowadzenia w 2006r. ksiąg rachunkowych ?
W związku z przekroczeniem jakiej kwoty obrotu wystąpi konieczność rejestracji w zakresie podatku VAT?
Z treści przedmiotowego pisma wynika, że w dniu 08.10.2004r. Spółka dokonała zgłoszenia rejestracyjnego (złożyła w Urzędzie Skarbowym VAT-R), a w dniu 22.10.2004r. otrzymała decyzję VAT-5 o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej NIP. W okresie od daty złozenia wniosku do daty otrzymania numeru rejestracyjnego spółka dokonała:- zakupu usługi transportowej, za którą faktura VAT nie posiada nr NIP,