Zwolnienie na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy. Sposób wykazywania realizowanych czynności na wystawionym rachunku.
w zakresie ustalenia momentu korekty przychodu z tytułu napraw powypadkowych wykonywanych przez serwis blacharsko-lakierniczo-mechaniczny (likwidacji szkód komunikacyjnych) oraz z tytułu świadczenia usług wynajmu samochodów zastępczych
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Podatnik może opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych usługi w zakresie naprawy pojazdów mechanicznych, pod warunkiem że wartość wykorzystywanych do ich świadczenia części zamiennych wlicza w cenę tych usług. Jeżeli podatnik sprzedaje odrębnie części zamienne do pojazdów mechanicznych, nie ma prawa od opodatkowania ryczałtem. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej
Czy zasadnym jest dokonanie w kraju rejestracji dla podatku od towarów i usług w sytuacji, gdy przedmiotowa usługa wykonywana jest na terenie Norwegii, a podmiot nie korzysta z prawa do odliczenia?
Czy usługa wykonana na rzeczowym majątku ruchomym (naprawa cystern), świadczona w Polsce dla nabywcy z Niemiec, który posiada nadany mu w jego państwie numer identyfikacji dla potrzeb podatku VAT, a naprawione cysterny zostaną wywiezione z terytorium Polski w ciągu 30 dni od dokonania naprawy, podlega opodatkowaniu w Polsce? Jeżeli tak, to jaką stawkę zastosować do tej usługi?