umowa cesji leasingu
Interpretacja
02.09.2024 Podatki

Czy prawidłowym jest określenie proporcji w stosunku do sumy rat kapitałowych opłaty wstępnej i comiesięcznych rat leasingowych określonych w stanie faktycznym, bez wartości wykupu samochodu?

Interpretacja
25.01.2024 Podatki

Czy limit 150.000 zł, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o CIT, dotyczy wyłącznie opłat związanych z używaniem samochodu osobowego w ramach umowy leasingu (tj. opłaty wstępnej i rat leasingowych), natomiast nie dotyczy tzw. wartości końcowej, związanej z ewentualnym wykupem przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy leasingu.

Interpretacja
12.01.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).

Interpretacja
05.01.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca obliczając wartość początkową ww. samochodu na cele wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a i ust. 5e ustawy o CIT może nie uwzględniać opłaty końcowej (wynikającej z transakcji wykupu).

Interpretacja
22.11.2023 Podatki

Czy kosztem kwalifikującym się do objęcia wsparciem WNI będzie cena netto nabycia maszyn z której Spółka korzysta w oparciu o leasing finansowy?

Interpretacja
17.11.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia: - czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wynikający z art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o CIT ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych limit 150 000 zł dotyczy wyłącznie opłat związanych z używaniem samochodu osobowego w ramach umowy leasingu operacyjnego (tj. opłaty wstępnej i rat leasingowych - części kapitałowej), natomiast nie dotyczy opłaty końcowej związanej

Interpretacja
24.02.2023 Podatki

Określenie wysokości stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne z tytułu świadczonych usług.

Interpretacja
19.12.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna w zakresie prawidłowości opodatkowania tzw. odstępnego otrzymanego tytułem cesji umowy leasingu operacyjnego maszyny: - jako przychodu z działalności gospodarczej; - tą samą stawką podatkową stosowaną wobec przychodów osiąganych z działalności gospodarczej, w której wykorzystywano przedmiotową maszynę.

Interpretacja
16.09.2022 Podatki

Czy przychód uzyskany z tytułu umowy cesji leasingu samochodu osobowego wykorzystywanego dotychczas w działalności gospodarczej Wnioskodawca powinien opodatkować stawką ryczałtu 3% właściwą dla odpłatnego zbycia ruchomych składników majątku, które są wykorzystywane w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej?

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Ustalenie konieczności stosowania przez Wnioskodawcę ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do opłaty wstępnej i rat leasingowych oraz ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do opłaty końcowej związanej z wykupem samochodu osobowego z leasingu operacyjnego.

Interpretacja
18.06.2020 Podatki

w zakresie ustalenia czy wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego z powodu cesji leasingu/wykupienia przez Leasingobiorcę przedmiotu leasingu i odsprzedania go Sprzedającemu/zamiany przedmiotu leasingu, spowoduje konieczność dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, która to umowa uległaby rozwiązaniu przed jej upływem.