Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości stanowiących towar handlowy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy opisane w pkt 1 Wniosku (Stan faktyczny I) prace mają charakter remontowy (odtworzeniowy), i czy w konsekwencji Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zaliczenia poniesionych wydatków bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT; - czy opisane w pkt 2 Wniosku (Stan faktyczny II) Prace zamienne będzie można uznać za ulepszenie środka trwałego (tj.
Nakłady ponoszone przez podatnika na dostosowanie cudzej nieruchomości lub środka trwałego do własnych potrzeb są klasyfikowane jako tzw. inwestycja w obcym środku trwałym. Rozliczenie podatkowe tego rodzaju wydatków może być dla podatników problematyczne, szczególnie w sytuacji wcześniejszego terminu rozwiązania umowy lub zwrotu poniesionych nakładów. W publikacji wskazujemy, w jaki sposób należy
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wykonanie prac budowlanych.
1. Czy wymianę trzonu komina potraktować jako ulepszenie, czy remont komina - dotychczasowego środka trwałego. 2. Czy o koszt odtworzenia nawierzchni asfaltowej wraz z oznakowaniem zwiększyć koszt wytworzenia środka trwałego, czyli sieci cieplnej preizolowanej, czy potraktować jako bieżący koszt działalności firmy.
Czy w związku z przeprowadzaniem prac remontowych we wskazanej w opisie sprawy nieruchomości Wnioskodawca ma prawo zakupione surowce i usługi ująć w kosztach uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia.
W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).
Ustalenie, czy wydatki mają charakter remontowy (odtworzeniowy), czy też stanowią ulepszenie środka trwałego powiększające jego wartość. Ustalenie, czy nakłady poniesione należy zakwalifikować jako wydatki remontowe, przywracające pierwotna wartość użytkową.
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących koszty remontu.
Na budynku gospodarczym stanowiącym środek trwały wymieniłem dach z eternitu na blachę trapezową. Jak rozliczyć wydatki poniesione na taką wymianę?
1. Czy realizowane przez Spółkę czynności w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 30 września 2018 r., opisane w stanie faktycznym wniosku, polegające na tworzeniu Oprogramowania oraz Ulepszeń przez zorganizowane przez Spółkę do tego celu Zespoły Projektowe spełniały definicję działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2018 r.
Za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma prawo uznać/uznawać dzień, w którym dana część zamienna (materiał) została/zostanie wykorzystana w celu ich wymiany, tzn. zostanie pobrana z magazynu Spółki na podstawie dokumentu wewnętrznego, - W odniesieniu do części zamiennych (materiałów) wykorzystanych przez
Wydatki poniesione na prace remontowe związane z utrzymaniem nieruchomości wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej mogą zostać zakwalifikowane bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów tej działalności.
Dotyczy zwolnienia sprzedaży kamienicy od opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia.
nieuznanie zbywanych składników za przedsiębiorstwo ani zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku przez Kupującego.
możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
zakresie prawa do zwolnienia od opodatkowania transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych w kamienicy wraz z przypisanymi komórkami lokatorskimi oraz prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego po przeprowadzeniu prac odtworzeniowych
Preferencyjne opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (IP BOX).
Zaliczenie wydatków na remont i ulepszenie budynku do kosztów uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne.
preferencyjne opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualne
W zakresie ustalenia, czy Spółdzielnia prawidłowo : - rozlicza w kosztach uzyskania przychodów wydatki na remonty pawilonu wolnostojącego kluczem proporcji wg powierzchni oraz wg art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku braku możliwości przyporządkowania ich do odpowiedniego źródła, - dokonuje ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisów amortyzacyjnych