Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym po dokonaniu darowizny nieruchomości na rzecz syna.
Czy w zaistniałej sytuacji, Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczyć poniesione wydatki na remont pomieszczeń wchodzących w skład domu syna Wnioskodawczyni, które to pomieszczenia stanowią Jej dożywotnią służebność, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wnioskodawca może uwzględnić we wniosku VZM-1 wydatki poniesione przez niego w 2011 r.?
W przedmiotowej sprawie wydatki jakie Wnioskodawca chce ponieść na remont domu, do którego nie przysługuje Mu prawo własności, a jedynie użytkowanego na podstawie ustanowionej nieodpłatnej służebności dożywotniej, nie stanowią wydatków na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, wykorzystanie środków ze sprzedaży nieruchomości
1. Czy w wyniku sprzedaży mieszkania wystąpił obowiązek zapłaty podatku dochodowego w części odziedziczonej po małżonce? 2. Czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania na pokrycie wydatków związanych z remontem mieszkania, w którym obecnie Wnioskodawca jest zameldowany, a które nie jest Jego własnością będzie zakwalifikowane jako wydatek na cele mieszkaniowe?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia jeżeli w ciągu dwóch lat wyda kwotę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania na cele remontu budynku, w którym mieszka, do którego ma umowę dożywotniej służebności?
Czy zapis testamentowy stanowi koszt nabycia mieszkania przy ustalaniu dochodu ze sprzedaży mieszkania?
Czy Wnioskodawczyni może przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczyć na cele mieszkaniowe obejmujące remont i modernizację domu, w którym mieszka i jednocześnie ma na nim ustanowioną służebność osobistą?
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do uzyskania zwrotu części podatku VAT zawartego w cenie zakupionych materiałów budowlanych, niezbędnych do wykończenia mieszkania?
Czy jako samoistny posiadacz budynku wnioskodawca ma prawo do złożenia i odliczenia VAT z wydatków mieszkaniowych?
Czy w związku z wykonanym remontem mieszkania w świetle art. 4 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym przysługuje Pani prawo do zwrotu o którym mowa w art. 3 ust. 1 ww. ustawy na podstawie faktur wystawionych w okresie od lutego 2008 r. do października 2008 r.?
1. Czy w świetle przedstawionej sytuacji ja nie mam prawa sam wstąpić o zwrot podatku VAT z tytułu poniesionych kosztów na remont dachu w budynku, który zamieszkują od początku życia, którym obecnie się zajmuję i o który dbam ? Na co jak wspomniałem mam stosowne dokumenty. 2. Czy w związku z przedstawionym problemem, z punktu widzenia prawa, będąc w posiadaniu poprawnie wystawionych faktur imiennych
Otrzymanie od Spółdzielni Mieszkaniowej częściowego zwrotu wydatków poniesionych na wymianę stolarki okiennej dla osób, które w momencie ponoszenia tych wydatków posiadały odrębną własność lokalu stanowi dla nich przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W tym przypadku na Spółdzielni ciąży obowiązek sporządzenia
Możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Czy wnioskodawca, jako rodzic i sądowy pełnomocnik - ustanowiony notarialnie do prawnego użytkowania nieruchomości - może ubiegać się o zwrot VAT-u w związku z wydatkami poniesionymi na budowę domu?
Czy wydatki poniesione na wykonanie ww. prac w zakupionym budynku mieszkalnym (stan surowy zamknięty) podlegały odliczeniu od podatku za rok 2005 w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy nabycie (bez dodatkowych odpłatności) od Spółki X nieruchomości w Warszawiespowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podatkowego?
Czy mogą dokonać odliczenia z tytułu wydatków poniesionych na remont i modernizację budynku?
Czy jest możliwe skorzystanie z ulgi na remont lokalu mieszkalnego w okresie między wygraniem postępowania przetargowego, a otrzymaniem przydziału tego lokalu?
Czy w ramach ulgi na ramont i modernizację lokalu mieszkalnego można odliczyć od podatku wydatek poniesiony na zakup podgrzewacza wody typu "Junkers" kupiony w 2005 r. na raty?Czy odliczeniu od podatku podlega kwota wynikająca z faktury czy spłacone raty w 2005 r.?
Podatnik jest właścicielem lokalu mieszkalnego na mocy aktu notarialnego połozonego w innej dzielnicy, w którym przeprowadza remont. Zameldowana jest jednak w innym lokalu mieszkalnym położonym na terenie dzielnicy Łódź Widzew. Czy może dokonać rozliczenia na terenie dzielnicy Łódź - Widzew a odliczyć wydatki na remont lokalu położonego na terenie innej dzielnicy do którego posiada tytuł prawny?
Czy można odliczyć wydatki poniesione na remont i modernizację lokalu mieszkalnego, którego nie jest się właścicielem i nie posiadając faktur VAT tylko potwierdzenie przekazania pieniędzy osobie (na podstawie wyroku sądu) która dokonywała remontów i gromadziła faktury?