Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT związanego z zakupami towarów i usług w sytuacji, w której od ostatniego nabycia towaru/usługi do dnia utraty prawa do zwolnienia minęło ponad 12 miesięcy.
Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz do zwrotu podatku VAT zapłaconego w związku z realizacją inwestycji przez Spółkę jako podmiot niebędący czynnym podatnikiem VAT, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego po zarejestrowaniu Spółki jako podatnik VAT czynny oraz sposób dokonania ww. korekty.
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, związanego z nabyciem Nieruchomości, który pomniejszył podatek należny Podatnika – w odniesieniu do udziału Małżonki w Nieruchomości, oraz brak obowiązku dokonania takiej korekty – w odniesieniu do udziału Podatnika.
Możliwości odliczenia podatku naliczonego w fakturze z 2 czerwca 2021 r. w związku z realizacją projektu.
Ustalenia momentu dokonania korekty podatku naliczonego: • w związku ze zmianą przeznaczenia zakupionej nieruchomości (o wartości przekraczającej 15.000 zł), • od faktur dotyczących remontu i adaptacji zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł), • od faktur dotyczących wyposażenia zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł).
Uregulowania dotyczące opodatkowania katalizatora procesu spalania.
Uregulowania dotyczące sprzedaży gazu zwolnionego ze względu na przeznaczenie (do celów opałowych).
Czy Wnioskodawca może uznać kwotę podatku naliczonego związanego z zakupem towarów i usług przeznaczonych na cele reprezentacji Wnioskodawcy za koszt uzyskania przychodów?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego na podstawie art. 15 ust. 1 oraz art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatki, które poniesie Spółka w 2007r. na naprawę dachu w opisanej formie należy bezpośrednio zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jako koszty remontu?