Ustalenie, czy przekazanie w wyniku podziału majątku wspólnego byłemu mężowi Nieruchomości oraz Apartamentów podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Nakłady ponoszone przez podatnika na dostosowanie cudzej nieruchomości lub środka trwałego do własnych potrzeb są klasyfikowane jako tzw. inwestycja w obcym środku trwałym. Rozliczenie podatkowe tego rodzaju wydatków może być dla podatników problematyczne, szczególnie w sytuacji wcześniejszego terminu rozwiązania umowy lub zwrotu poniesionych nakładów. W publikacji wskazujemy, w jaki sposób należy
Czy w okresie opodatkowania Spółki w formie Ryczałtu w rozumieniu ustawy o CIT, dywidenda rzeczowa (z zysku wypracowanego przed objęciem Spółki estońskim CIT, jak i z zysku wypracowanego po objęciu Spółki estońskim CIT) w postaci przeniesienia przez Spółkę na rzecz Wspólników własności Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT. Czy w okresie
Uznanie, że udostępnienie ubrań–strojów służbowych Pracownikom nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 i ust. 2 lub art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług.
W zakresie braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności nieodpłatnego przekazania składników majątku (towarów) na rzecz męża oraz braku obowiązku korekty podatku naliczonego od tych towarów.
Brak możliwości rezygnacji przez Pana i Spółkę ze zwolnienia od podatku od towarów i usług z tytułu nieodpłatnego przeniesienia Nieruchomości A i wybrania opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy i brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości A do Pana majątku prywatnego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wydania kontrahentom materiałów reklamowych.
Uznanie darowizny zabudowanej nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz zastosowania zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości, zastosowania rezygnacji ze zwolnienia od podatku, udokumentowania czynności darowizny fakturą VAT oraz określenia podstawy opodatkowania.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania Organizatorowi Degustacji produktów i ich przekazania uczestnikom eventów.
Opodatkowanie podziału majątku Wnioskodawcy w następstwie jego rozwiązania – w kontekście dostawy Budynku A i Budynku B oraz obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem posiłków dokonywanym w ramach Projektu, sfinansowanym ze środków zebranych od Darczyńców, skoro już w momencie zakupu Wnioskodawca wie, że posiłki będą nieodpłatnie przekazywane Obdarowanym (kwestia objęta pyt. nr 1); - Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania w ramach Projektu posiłków Obdarowanym przez Wnioskodawcę (kwestia
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wywiezienie odpadu w postaci masy pofermentacyjnej na pola własne i innych rolników nie będzie skutkować utratą zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy w odniesieniu do prowadzonej przez niego działalności rolniczej (rolnik ryczałtowy).
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa przez jednego małżonka na rzecz drugiego małżonka.
Przekazanie nieodpłatne zakupionych przez Spółdzielnię środków do produkcji rolniczej członkom grupy, w ramach grupy producentów rolnych, nie spowoduje, że Spółdzielnia będzie posiadała status płatnika zobowiązanego do pobrania zaliczek na ryczałtowy podatek dochodowy od swoich członków grupy
opodatkowanie nieodpłatnego przekazania ruchomości nabytych w związku z realizacją zadań inwestycyjnych po wygaśnięciu lub rozwiązaniu umów dzierżawy, podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania określonych w pytaniu nr 1 ruchomości, wyłączenia z opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych przez Spółkę na przedmiot umów dzierżawy po wygaśnięciu lub rozwiązaniu
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn.: Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej (...).
Skutki podatkowych nieodpłatnego otrzymania przez podatnika przedsiębiorstwa spółki cywilnej prowadzonej razem ze współmałżonkiem.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji dotyczącej dystrybucji produktów nabywanych przez szpitale lub inne podmioty lecznicze za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznych lub bezpośrednio od Wnioskodawcy oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego wydania towarów.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji oraz obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego wydania towarów; brak wpływu uzyskanych rabatów na podstawę opodatkowania sprzedawanych produktów.
brak opodatkowania przekazanych nieodpłatnie boksów ekspozycyjnych z armaturą oraz armaturę wykorzystaną do autonomicznych ekspozycji w celach reklamowych i promocyjnych
brak opodatkowania przekazanych nieodpłatnie boksów ekspozycyjnych z armaturą oraz armaturę wykorzystaną do autonomicznych ekspozycji w celach reklamowych i promocyjnych
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania nieodpłatnego udostępniania pomieszczeń na rzecz A, B i C za odpłatne świadczenie usług w myśl art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy.