Podatek od towarów i usług w zakresie braku uznania za ZCP przeniesienia pracowników oraz opodatkowania wynagrodzenia w ramach exit fee i prawa do odliczenia podatku VAT od tej czynności.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Metoda obliczania udziału zakupu wyrobów gazowych w wartości produkcji sprzedanej w roku poprzedzającym rok, w odniesieniu do którego jest ustalany procentowy udział, dla możliwości korzystania przez zakład energochłonny ze zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 31b ust. 1 pkt 5 ustawy
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca zachowa prawo do opodatkowania Ryczałtem po przeprowadzeniu planowanego podziału przez wydzielenie ZCP do Spółki2 jako spółki przejmującej, również opodatkowanej Ryczałtem.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca, będący opodatkowany Ryczałtem, który przejmie wydzielone ze Spółki2 ZCP jako spółka przejmująca w ramach planowanego podziału przez wydzielenie ZCP, zachowa prawo do tej formy opodatkowania, biorąc pod uwagę, że spółka dzielona (czyli Spółka2) również jest opodatkowana Ryczałtem.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości (...) oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
W zakresie uznania, że dostawa Nieruchomości w ramach Transakcji będzie stanowiła dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT jako dostawa niestanowiąca zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, że dostawa działki nr A wraz naniesieniami jest objęta zwolnieniem z podatku VAT z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia, oraz że dostawa działki nr B wraz naniesieniami jest
Dotyczy ustalenia, czy jeżeli nastąpi podział Spółki A opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek, przez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Spółki B, która również będzie opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, to Spółka A zachowa prawo opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek oraz czy jeżeli Spółka B, opodatkowana na dzień podziału ryczałtem od dochodów spółek, przejmie zorganizowaną
Przedmiot planowanej transakcji, nie będzie stanowił przedsiębiorstwa w rozumieniu powołanego art. 551 Kodeksu cywilnego, ponieważ zbyciu nie będzie towarzyszył transfer szeregu kluczowych składników, wchodzących w skład normatywnej definicji przedsiębiorstwa i determinujących funkcjonowanie przedsiębiorstwa Zbywcy. Zbyciu podlegać będzie wyłącznie opisana we wniosku Nieruchomość wraz z dokumentacją
Podatek od towarów i usług w zakresie dostawy Nieruchomości - podleganie opodatkowaniu jako dostawa niestanowiąca sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, rezygnacja ze zwolnienia z opodatkowania oraz prawo do obniżenia VAT należnego o VAT naliczony wynikający z faktury dokumentującej sprzedaż.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który w zakresie podatku od towarów i usług dotyczy braku wyłączenia sprzedaży Przedmiotu Transakcji z opodatkowania jako przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zwolnienia z podatku sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Uznanie Transakcji za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT i nie wyłączania jej z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT, opodatkowanie dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę.
W zakresie nieuznania przedmiotu Transakcji za ZCP czy przedsiębiorstwo, i w związku z tym podlegania transakcji opodatkowaniu VAT i uznania Nieruchomości za czynnością podlegającą zwolnieniu i rezygnacji z tego zwolnienia.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Uznanie, że dostawa Nieruchomości podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT i nie była wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT; nie będzie podlegała zwolnieniu z VAT, ponieważ Strony w odpowiednim terminie złożyły zgodne oświadczenie, o którym mowa w art. 43 ust. 10 ustawy o VAT ; Nabywca ma prawo do obniżenia VAT należnego o VAT naliczony wynikający z faktury dokumentującej sprzedaż
Uznanie, że: • planowane zbycie Nieruchomości w ramach Transakcji będzie stanowiło dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT, tj. jako dostawę niestanowiącą sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; • dostawa Nieruchomości I oraz Nieruchomości II wraz z znajdującymi się na ich terenie budynkami, budowlami lub ich częściami stanowić
Możliwość wyboru opodatkowania tzw. estońskim CIT, w sytuacji wniesienia do Spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz prawa własności do nieruchomości.
Uznanie, że dostawa Nieruchomości w ramach Planowanej Transakcji będzie stanowiła dostawę towarów bądź świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT, będzie w całości opodatkowana właściwą stawką VAT oraz że Kupujący, po dokonaniu Planowanej Transakcji będzie miał prawo do obniżenia VAT należnego o VAT naliczony lub prawo do zwrotu VAT na rachunek bankowy.
Możliwość utraty prawa do opodatkowania ryczałtem w związku z otrzymaniem wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa.
Stawka ryczałtu w przypadku przychodów stanowiących przychód z działalności gospodarczej z tytułu odpłatnego zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części.