Odbycie zagranicznej podróży służbowej, nawet kilkumiesięcznej, nie zmienia macierzystego miejsca wykonywania pracy ani pracodawcy, a tym samym nie zobowiązuje do rozliczania podatku dochodowego w państwie, do którego pracownik wyjechał – wyrok NSA z 28 marca 2023 r., sygn. akt II FSK 2287/20.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: różnic kursowych z tytułu wydatków ponoszonych w walutach obcych w trakcie podróży służbowych oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu zwróconych pracownikowi wydatków dotyczących podróży służbowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wypłacane ryczałty za nocleg na zasadach określonych w przedstawionym przez Wnioskodawcę stanie faktycznym, będą zwolnione z opodatkowania?
Czy do zwrotu kosztów podróży służbowej radnego zarówno krajowej jak i zagranicznej ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych określone w art 21 ust 1 pkt 16 lit. b) w związku z art. 21 ust. 1a pkt 13 (winno być art. 21 ust. 13) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.)?
Skutki związane z rozliczeniem zagranicznych podróży służbowych, gdy pracownik pokrywa wydatki z własnych środków (koszty uzyskania przychodów, różnice kursowe)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych.
koszty przedmiotowych szkoleń, obejmujące wydatki na koszty przelotu z Iraku do Polski, z Polski do Iraku, koszty noclegu, koszty przejazdów pomiędzy lotniskiem, hotelem i siedzibą Spółki oraz dzienna dieta w kwocie 100 USD - stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki, stosownie do art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wydatki ponoszone przez Spółkę, nie znajdują się w katalogu
Koszty przedmiotowych szkoleń, obejmujące wydatki na koszty przelotu z Iraku do Polski, z Polski do Iraku, koszty noclegu, koszty przejazdów pomiędzy lotniskiem, hotelem i siedzibą Spółki oraz dzienna dieta w kwocie 100 USD - stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki, stosownie do art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wydatki ponoszone przez Spółkę, nie znajdują się w katalogu
podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów Pytania dotyczące interpretacji przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.): a) Czy Spółka ma prawo zaliczyć wydatek na wynajem mieszkania służbowego do kosztów uzyskania przychodu na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
1. Czy z tytułu wykonywania pracy na podstawie umowy o pracę zawartej ze spółką pracownik hiszpański osiąga przychody podlegające opodatkowaniu w Polsce, od których spółka jako płatnik byłaby zobowiązana do obliczenia, pobrania i odprowadzenia na konto urzędu skarbowego zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych? 2. Jeżeli ww. pracownik osiąga dochody w Polsce, to jak należy ustalić wysokość
Jak powinno wyglądać rozliczenie podatkowe zatrudnionego przez polską spółkę czeskiego pracownika mieszkającego na stałe w Czechach i wykonującego pracę w miejscu zamieszkania?Czy pracodawca polski ma obowiązki płatnika wynikające z zawartej umowy o pracę w stosunku do ww. pracownika?W jaki sposób należy rozliczyć diety z tytułu krajowych i zagranicznych podróży służbowych?
Czy stosowany przez Spółkę, w oparciu o przepis art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, sposób przeliczenia wydatków związanych z delegacjami zagranicznymi jest prawidłowy?