Czy prawidłowo, jako jeden ze współmałżonków wskazany do odprowadzenia podatku, Wnioskodawca dokonał opodatkowania przychodu z tytułu udostępnienia nieruchomości (działki 677 i 853) w formie zryczałtowanego podatku dochodowego?
Czy Wnioskodawca miał prawo wyboru opodatkowania uzyskiwanych dochodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nowo założonej działalności w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej?
Czy właściwym było zaprowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów i rozliczanie uzyskiwanych dochodów wg skali podatkowej od następnego dnia od uzyskania przychodu, który wykluczał Wnioskodawcę z opodatkowania ryczałtem ewidencyjnym, czy też wyłączenie powinno się zastosować z końcem miesiąca, w którym uzyskano przychody wykluczające z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych
Czy koszty związane z obsługą kredytu czyli prowizja związana z przyznaniem kredytu oraz odsetki od kredytu Wnioskodawczyni, może ująć jako koszty uzyskania przychodu?
Czy możliwe jest wspólne rozliczenie małżonków za 2010 r. w przypadku, gdy żona uzyskuje przychody z najmu opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy za miesiące październik 2008 r., listopad 2008 r. i grudzień 2008 r. Wnioskodawca miał prawo opłacać ryczałt od przychodów z działalności spółki cywilnej, czy też spółka powinna od 1 października 2008 r. założyć podatkową księgę przychodów i rozchodów i Zainteresowany powinien opłacać od tego momentu podatek wg zasad ogólnych?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia podatku dochodowego w 2007 r. i w latach kolejnych na zasadach przewidzianych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym?
Czy przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej w zakresie usług remontowych opodatkowanej w formie ryczałtu ewidencjonowanego można jednocześnie zostać udziałowcem spółki cywilnej, której dochody rozliczane będą na zasadach ogólnych?
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona prowadzi działalność wydawniczą. W celu zwiększenia sprzedaży wydawanych gazet i czasopism organizuje konkursy i promocje z udziałem partnerów (tzw. współorganizatorów). W ich ramach zamieszcza w gazetach i czasopismach kupony rabatowe lub kupony uprawniające do nieodpłatnego nabycia towarów lub usług współorganizatora. W tym celu zawiera
Jak wynika ze złożonego wniosku stała się Pani współwłaścicielką nieruchomości (budynki użytkowe) nabytej w spadku. Jest Pani osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej. Uważa Pani, iż każdy ze spadkobierców (żona zmarłego i dwie córki) mają prawo indywidualnie wybrać formę opodatkowania (zryczałtowany podatek dochodowy/zasady ogólne).
Czy podatnik jest zobowiązany od dochodu uzyskanego z tytułu renty zagranicznej zapłacić podatek, a jeżeli tak to w jakiej wysokości i w jaki sposób?
Dotyczy możliwości ponownego skorzystania przez rolnika rozliczającego się na zasadach ogólnych ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT po upływie 3 lat w przypadku przekroczenia wartości sprzedaży w poprzednim roku podatkowym równowartości 10.000 EURO oraz obowiązku odprowadzenia podatku VAT od wcześniej odliczonego od zakupów towarów i środków trwałych.
1. Czy w sytuacji kiedy w umowie występuję tylko ja, choć nieruchomość jest naszą wspólną własnością, możemy z żoną rozliczyć przychód z tej umowy za 2005 r. po połowie? 2. Czy każdemu z małżonków przysługuje w zryczałtowanym podatku dochodowym limit 4000 euro do wysokości, którego ma zastosowanie stawka podatkowa 8,5 % ?
Podatnik który zamierza rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych, zwraca się z pytaniem czy w momencie uzyskania dodatkowych przychodów z tytułu pośrednictwa finansowego (wg PKWiU 65.23.10.00) będzie mógł nadal dokonywać rozliczeń na ryczałcie czy na zasadach ogólnych?
Czy w 2004 roku możliwe jest złożenie oświadczenia o wyborze ryczałtu dla opodatkowania najmu przez jednego z małżonków (opodatkowanie ryczałtem 50% przychodów) i jednoczesne kontynuowanie rozliczenia dochodu z najmu przez drugiego małżonka na zasadach ogólnych? Czy limit 4000 euro dla stawki ryczałtu 8,5% dotyczyłby małżonka wybierającego opodatkowanie przychodów z najmu w formie ryczałtu?