Odpłatne zbycie udziałów w nieruchomości nabytych w spadku po rodzicach.
Sposób kwalifikacji do źródeł przychodów odsetek, prowizji oraz różnic kursowych od kredytu walutowego zaciągniętego na sfinansowanie nabycia udziałów.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego - cel mieszkaniowy.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z VAT sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT oraz rezygnacji z tego zwolnienia w zakresie sprzedaży Udziału 1.
Czy nabycie udziału w lokalu mieszkalnym od męża, wchodzącego w skład jego majątku osobistego, uprawnia żonę do skorzystania ze zwolnienia na własne cele mieszkaniowe.
Wnioskodawczyni nabyła w drodze dziedziczenia prawa majątkowe w postaci roszczenia o spłatę przez spółkę cywilną udziału zmarłego męża. Nabycie tego roszczenia podlega opodatkowaniu PSD. To ono wchodzi do masy spadkowej, jako istniejące na dzień śmierci spadkodawcy i podlega opodatkowaniu PSD. Wypłacona kwota spłaty konkretyzuje (określa) natomiast wartość nabytych tytułem dziedziczenia praw majątkowych
Kwalifikacja przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów do odpowiedniego źródła przychodów oraz momentu zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów oraz możliwości obniżenia dochodu osiągniętego z zysków kapitałowych o wysokość strat z lat ubiegłych, w granicach określonych w przepisach ustawy o CIT.
CIT - w zakresie sposobu kwalifikacji do źródeł przychodów odsetek, prowizji oraz różnic kursowych od kredytu walutowego zaciągniętego na sfinansowanie nabycia udziałów.
Spadek - zdarzenie przyszłe. Do masy spadkowej wchodzi roszczenie o wypłatę sumy z umorzenia udziałów. Sama realizacja roszczenia (wypłata świadczenia) nie wchodzi bowiem do masy spadkowej.
Sposób ustalenia wysokość wydatków poniesionych z tytułu nabycia lub objęcia udziału w rozwiązywanej spółce.
Kwalifikacja przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów do odpowiedniego źródła przychodów oraz moment zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
Czy ujemne różnice kursowe powstałe w związku ze spłatą kapitału pożyczek udzielonych w walucie obcej (EUR) w celu nabycia udziałów (akcji) stanowią koszty uzyskania przychodów i tym samym nie podlegają ograniczeniom w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 13e ustawy o CIT w zw. z art. 15c ust. 12 ustawy o CIT?
Dochód z odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o.: - objętych przy powstaniu spółki w zamian za wkład pieniężny; - objętych w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego spółki jako spółki przejmującej w związku z podziałem przez wydzielenie innej spółki której Wnioskodawca był wspólnikiem; - nabytych na podstawie umowy kupna-sprzedaży, za wynagrodzeniem pieniężnym, płatnym w ratach, w sytuacji, gdy
Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów ujemnych różnic kursowych powstałych w związku ze spłatą pożyczki w walucie obcej uzyskanej w celu nabycia udziałów.
wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów ujemnych różnic kursowych powstałych w związku ze spłatą pożyczki w walucie obcej uzyskanej w celu nabycia udziałów
1. Przychód SKA z tytułu sprzedaży aktywów trwałych i obrotowych w okresie 1 stycznia 2014 r. 30 listopada 2014 r. w rozumieniu art. 12 ust. 3-3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Przychód SKA z tytułu objęcia udziałów lub akcji spółki kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny w okresie 1 stycznia 2014 r. 30 listopada 2014 r. w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 12 ust. 1b
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
Czy na gruncie ustawy o CIT, na wysokość kosztu uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia uprzednio nabytych bądź objętych udziałów (akcji), a zatem również na wysokość osiągniętego z tego tytułu dochodu (poniesionej straty), nie mają wpływu różnice kursowe zrealizowane w związku z transakcją nabycia bądź objęcia tych udziałów (akcji)?
Czy na gruncie ustawy o CIT, na wysokość kosztu uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia uprzednio nabytych bądź objętych udziałów (akcji), a zatem również na wysokość osiągniętego z tego tytułu dochodu (poniesionej straty), nie będą miały wpływu różnice kursowe zrealizowane w związku z transakcją nabycia bądź objęcia tych udziałów (akcji)?