Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Zakup i sprzedaż wielu nieruchomości spowodowanych zmianą miejsca pracy i zamieszkania.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Dotyczy możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Rezygnacji ze zwolnienia o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, pomimo niedopełnienia obowiązku wynikającego z art. 43 ust. 10 pkt 2 ustawy.
Zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz cele mieszkaniowe z wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia udziału w częściowo zakupionym i częściowo nabytym w darowiźnie lokalu mieszkalnego, na zakup lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego, komórki lokatorskiej, na spłatę kredytu, oraz koszty uzyskania przychodu.
Zwolnienie przedmiotowe art. 21 ust. 1 pkt 131 i cele mieszkaniowe z wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia udziału w częściowo zakupionym i częściowo nabytym w darowiźnie lokalu mieszkalnego, na zakup lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego, komórki lokatorskiej, na spłatę kredytu, oraz koszty uzyskania przychodu.
Mając na uwadze treść wniosku oraz przytoczone przepisy prawa w tym zakresie należy stwierdzić, że najem nieruchomości (pomieszczeń i miejsc parkingowych) spełnia wszystkie przesłanki uznania za działalność gospodarczą w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychody uzyskiwane z tytułu najmu nieruchomości, należy zaliczyć do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług w ramach realizacji projektu w zakresie Zadania 1. Roboty drogowe, Zadania 2. Roboty sanitarne, Zadania 3. Roboty elektryczne oraz Zadania 4. Roboty budowlane.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług zarządzania i administrowania nieruchomością stanowiącą przedmiot współwłasności właścicieli domów oraz obowiązku rejestrowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Czy sprzedaż w dniu 26 kwietnia 2017 r. nieruchomości nabytej i włączonej do majątku wspólnego w 2005 r., a po rozwodzie 27 września 2016 r. ponownie włączonej do majątku osobistego Wnioskodawczyni w dniu 24 lutego 2017 r. podlega PIT?
Opodatkowanie przychodów z tytułu umów najmu miejsc postojowych zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w ramach najmu prywatnego
Stawka podatku dla usług dotyczących prac budowlanych związanych z remontem garażu podziemnego.
Czy ponoszone przez Spółkę w trakcie całego procesu inwestycyjnego koszty reklamy i promocji sprzedawanych przez Spółkę produktów będą stanowiły w przypadku Spółki koszty bezpośrednie, o których mowa w art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 roku Nr 74, poz. 397 ze zmianami).Czy koszty finansowania procesu deweloperskiego pochodzącego
1. Czy ponoszone przez Spółkę w trakcie całego procesu inwestycyjnego koszty reklamy i promocji sprzedawanych przez Spółkę produktów będą stanowiły w przypadku Spółki koszty bezpośrednie, o których mowa w art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 roku Nr 74, poz. 397 ze zmianami).2. Czy koszty finansowania procesu deweloperskiego
Obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związku z budowa wielofunkcyjnego placu pełniącego funkcję miejsc postojowo- parkingowych.
w zakresie opodatkowania dostawy lokali mieszkalnych wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego oraz komórki gospodarczej
Czy prawidłowe jest stosowanie stawki 7% podatku od towarów i usług dla usługi montażu (wraz z dostarczeniem) skrzynek na listy w budynkach mieszkalnych?
Jaką stawkę VAT 7% czy 22% należy stosować od dnia 1 stycznia 2008 r. w odniesieniu do kompleksowego wybudowania budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z lokalami usługowymi oraz garażem podziemnym wielostanowiskowym?
Jaką stawką VAT należy opodatkować roboty budowlane związane z budową budynku mieszkalnego z miejscami garażowymi znajdującymi się częściowo pod budynkiem mieszkalnym a częściowo pomiędzy tymi budynkami? Czy należy dzielić wartość robót wg klucza powierzchni i zastosować w części stawkę 7% a w części 22%? Jeżeli tak to jakie przepisy regulują zastosowanie takiego klucza?