leasingodawca
Interpretacja
30.03.2022 Podatki

możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rozliczenia wynikające z umowy zawartej pomiędzy leasingodawcami i importerem

Interpretacja
30.09.2020 Podatki

Możliwość i termin obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzieleniem rabatu pośredniego, jak również jego dokumentowania.

Interpretacja
13.05.2020 Podatki

Uznanie sprzedaży przez Spółkę na rzecz Finansującego oraz oddania przedmiotowych towarów do używania przez Finansującego na rzecz Spółki na podstawie umowy leasingu za dwie odrębne transakcje (tj. dostawę towarów oraz świadczenie usług) podlegające opodatkowaniu VAT na zasadach ogólnych oraz prawa do odliczenia VAT naliczonego od uiszczonej opłaty wstępnej oraz rat leasingowych.

Interpretacja
17.02.2016 Podatki

Czy ustalone w Umowie leasingu opłaty, w części stanowiącej spłatę wartości początkowej Przedmiotów leasingu (tj. raty kapitałowe), nie będą stanowiły przychodów Wnioskodawcy, natomiast przychodem tym będzie wyłącznie część opłat przewyższająca spłatę wartości początkowej Przedmiotów leasingu, określona zgodnie z art. 16g ustawy o CIT?

Interpretacja
18.12.2015 Podatki

Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych.

Interpretacja
18.12.2015 Podatki

Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych

Interpretacja
12.12.2014 Podatki

wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
11.01.2013 Podatki

Ustalenie obowiązków płatnika w związku z dokonywaniem płatności w postaci rat leasingowych.

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

Czy Spółka uprawniona jest do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwotę wartości początkowej przedmiotu leasingu niepokrytą dokonanymi odpisami amortyzacyjnymi?

Interpretacja
28.02.2012 Podatki

Czy Spółka powinna rozpoznać jako przychód kwoty otrzymane od finansującego w rozliczeniu umowy leasingu, jakie przysługiwały korzystającemu, otrzymane przez finansującego tytułem ubezpieczenia oraz z tytułu sprzedaży wraku samochodu będącego przedmiotem leasingu, w łącznej kwocie 23.133,33 zł?

Interpretacja
23.11.2011 Podatki

Czy czynsz inicjalny, opłatę za wycenę i opłatę manipulacyjną przy stosowaniu uproszczonej metody ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych Wnioskodawca mógł odnieść w koszty jednorazowo w dacie wystawienia dokumentów?

Interpretacja
26.07.2011 Podatki

W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego umowa użytkowania znaków towarowych będzie stanowiła umowę leasingu finansowego w rozumieniu art. 17a pkt 1 w związku z art. 17f ust. 1 ustawy o CIT i w konsekwencji ustalone w umowie opłaty w części

Interpretacja
26.07.2011 Podatki

W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego w przypadku potwierdzenia, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów ustawy o CIT - przychód Spółki zgodnie z art. 17g ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT stanowić będzie

Interpretacja
26.07.2011 Podatki

W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego w przypadku potwierdzenia przez organ podatkowy, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów prawa podatkowego - do kalkulacji wysokości opłat z tytułu użytkowania

Interpretacja
11.04.2011 Podatki

Czy opłatę wstępną, czynsz inicjalny, czynsz zerowy i opłatę manipulacyjną można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia czy proporcjonalnie do czasu trwania umowy leasingu operacyjnego?

Interpretacja
14.12.2010 Podatki

Czy w przypadku, gdy umowa leasingu w dniu cesji nie będzie spełniać warunków określonych w art. 17b ust. 1, to późniejsze nabycie przedmiotu umowy przez nowego korzystającego będzie mogło się wiązać z koniecznością wykazania przychodu w związku z treścią art. 12 ust. 1 pkt 2, w myśl którego przychodem jest wartość otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie rzeczy lub praw, a także wartość innych

Interpretacja
13.12.2010 Podatki

Czy w związku z przyszłym wykupem przedmiotu umowy na warunkach wynikających z umowy powstanie w spółce przychód do opodatkowania?

Interpretacja
13.12.2010 Podatki

W którym momencie powstaje po stronie Spółki przychód z tytułu otrzymania należności opisanych w stanie faktycznym?

Interpretacja
12.11.2010 Podatki

Czy Umowa Leasingu może być uznana za umowę leasingu finansowego w rozumieniu art. 17f ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji, czy Spółka może zaliczyć odpis amortyzacyjny od Pierwszego Zespołu Urządzeń Technicznych w ciężar podatkowych kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja
10.09.2010 Podatki

Czy kwota rozliczenia otrzymana od korzystającego będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu, natomiast kwota rozliczenia wypłacona korzystającemu będzie stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki?

Interpretacja
27.08.2010 Podatki

Czy w przypadku zawarcia z bankiem umowy o wykup wierzytelności leasingowych otrzymane od banku wynagrodzenie (tj. suma rat kapitałowych) nie stanowi dla leasingodawcy przychodu i czy przychód podatkowy stanowi wymagalna od leasingobiorcy rata odsetkowa w momencie upływu terminu płatności wynikający z umowy leasingu?

Interpretacja
06.07.2010 Podatki

Czy w razie zbycia nieruchomości przez Wnioskodawcę po 12 miesiącach zameldowania w niej będzie mógł skorzystać z ulgi, o jakiej mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r.?

Interpretacja
21.05.2010 Podatki

Czy Wnioskodawca ma prawo poniesiony wydatek w postaci czynszu inicjalnego zaliczyć w całości w kwocie netto jednorazowo w koszty uzyskania przychodu?

Poprzednia Następna