Otrzymana przez Wnioskodawcę Rekompensata stanowi wynagrodzenie za wykonane przez Wnioskodawcę świadczenie, które podlega opodatkowaniu zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ust. 1 ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w celu ich przekazania innemu podmiotowi nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania, a w konsekwencji zapłacona następnie przez Wnioskodawcę w ramach transferu tych środków kwota w tej samej wysokości nie stanowi dla niego kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu opcji (usług) dodatkowych
Jaka jest możliwości wyłączenia z podstawy opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, przychodu uzyskanego z tytułu obciążenia kontrahenta kosztami opłat drogowych
Jaką stawkę ryczałtu ewidencjonowanego zastosować do opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu obciążenia firmy spedycyjnej kosztami dodatkowej opłaty drogowej?
Czy taka forma (zgodna z zawartą umową) obciążania najemcy jest dopuszczalna, czy zastosowane stawki podatku VAT są prawidłowe oraz czy najemca będący podatnikiem podatku od towarów i usług ma prawo odliczyć naliczony podatek?
Wnioskodawca zwraca się z prośbą o dokonanie interpretacji art. 29 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług w sprawie dotyczącej określenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT usług wynikających z umowy najmu lokalu użytkowego należącego do spółki?
Jak należy opodatkować dodatkowe koszty uzgodnień, które, zgodnie z umową, zostały odrębnie wyszczególnione na fakturze wystawionej za opracowanie projektu. Podatnik wskazał, iż podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi. W umowie ustalono wynagrodzenie ryczałtowe za wykonany projekt oraz zawarto zapis o refakturowaniu, na podstawie poniesionych wydatków, kosztów uzgodnień