Czy środki pieniężne, które wpływały na rachunek bankowy na opłacenie kosztów przesyłki zakupionego towaru stanowią przychód z działalności gospodarczej w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego?
W zakresie zakwalifikowania do przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej otrzymanych należności na pokrycie kosztów przesyłki
Zakwalifikowanie do przychodów opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanym otrzymywanych kwot na pokrycie kosztów dostawy zamówionych towarów (opłaty kurierskie)
Czy w związku ze stanem faktycznym i opisanym zdarzeniem przyszłym środki pieniężne, które będą wpływać od kupującego na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru będą stanowić dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej, opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
W zakresie zakwalifikowania do przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej otrzymanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży książek elektronicznych (tzw. ebook, audiobook).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania sprzedaży towaru wraz z kosztami dostawy przesyłki oraz opłatą za usługi finansowe.
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego przychód z działalności gospodarczej opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego przychód z działalności gospodarczej opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawczyni na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niej przychód z działalności gospodarczej opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy opisanej we wniosku sprawie wystąpi konieczności zaliczenia do przychodów podatkowych kwot otrzymanych tytułem wysyłki sprzedanych artykułów zoologicznych?
Jaka stawka podatkowa ryczałtu powinna mieć zastosowanie do kosztów wysyłki przy sprzedaży internetowej, które nie są wliczane w cenę towaru lecz naliczane odrębnie?
Jaką stawką ryczałtu ewidencjonowanego zastosować do poniesionych kosztów przesyłki sprzedawanych poprzez serwis Allegro lub własną stronę internetową ?
Czy Wnioskodawca będzie postępował właściwie nie uwzględniając środków przekazanych przez kupującego na pokrycie kosztów przesyłki w imieniu kupującego jako przychodu z wykonywanej działalności i nie będzie ich wliczał do przychodu ewidencjonowanego podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy Wnioskodawca powinienem opodatkować podatkiem VAT i ryczałtem całą kwotę otrzymaną od klienta, czy tylko różnicę jaka pozostaje po uregulowaniu opłaty za przesyłkę dla operatora pocztowego?
Skoro przychód z dokonanej przez Wnioskodawczynię sprzedaży towarów podlega opodatkowaniu wskazaną we wniosku 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, to również ta część uzyskanego przychodu, która odpowiada należności otrzymanej od nabywców towarów tytułem kosztów wysyłki również podlega opodatkowaniu ww. stawką ryczałtu.
Czy pobierane koszty wysyłki towarów powinny być doliczane do podstawy opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym?
Jaką stawką ryczałtu ewidencjonowanego zastosować do sprzedaży towarów używanych wysyłanych za pośrednictwem poczty ?
Jaką stawką ryczałtu ewidencjonowanego zastosować do poniesionych kosztów przesyłki sprzedawanych poprzez serwis X lub własną stronę internetową ?
w opisanym stanie faktycznym koszty wysyłki stanowią część składową kwoty należnej z tytułu sprzedaży towarów, a więc przychód należny z prowadzonej działalności gospodarczej. W konsekwencji przychodem z prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej jest oprócz należności za sprzedany towar także należność otrzymana tytułem jego wysyłki.
Jaką stawką ryczałtu ewidencjonowanego zastosować do sprzedaży towarów wysyłanych za pośrednictwem poczty ?
1) Czy w przypadku zawarcia umowy w imieniu kupującego przekazane środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem dostawcy stanowią dla Wnioskodawczyni podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym? 2) Czy też mogą być potraktowane jako kwota zwrotu opłaty pocztowej i nie będą wówczas przychodem, a jedynie zwrotem kosztów poniesionych przez Wnioskodawczynię (czyli pełnomocnika z punktu widzenia