Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji w zamian za płacone za pośrednictwem organizacji krajowej składki członkowskie oraz wykazania importu usług.
Rozpoznanie importu usług w Polsce, złożenie deklaracji VAT- 9M oraz brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Brak obowiązku rejestracji dla celów VAT i braku obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
Uznanie czynności wykonywanych przez Pośrednika na rzecz Państwa za import usług zwolnionych od podatku VAT.
Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Obowiązek wystawienia rachunku lub faktury z tytułu świadczenia usługi wynajmu pokoju lub wynajmu pokoju wraz z wyżywieniem na rzecz osób fizycznych, oraz obowiązek zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT UE oraz składania deklaracji VAT-9M za okres, w którym nastąpił import usług w przypadku korzystania z usług portali rezerwacyjnych mających swoją siedzibę na terenie państw Unii Europejskiej
Rozpoznanie importu usług oraz obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE.
Rezygnacja ze zwolnienia z VAT dla importu i refakturowania usług finansowych.
Braku obowiązku rejestracji do celów podatku VAT oraz rozliczania podatku z tytułu importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
brak obowiązku rozpoznania importu usług na terytorium Polski oraz brak odliczenia podatku naliczanego z tytułu nabycia usług od Kontrahenta
7 września oraz 1 października 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 2. W artykule omawiamy te zmiany oraz ich praktyczne skutki na konkretnych przykładach.
Zakupów przedsiębiorcy dokonywać mogą nie tylko w kraju, ale również za granicą. W publikacji omawiamy skutki dokonywania takich zakupów w zakresie podatku VAT oraz podatku dochodowego, a także ich ewidencję w księgach rachunkowych.
Wnioskodawca jest zobowiązany do rozliczenia na terytorium Polski importu usług w momencie powstania obowiązku podatkowego, gdzie za moment powstania obowiązku podatkowego w przedmiotowej sprawie należy uznać datę efektywną.
brak obowiązku rozpoznania importu usług w związku z nabyciem przez Spółkę usługi przeprawy promowej
Brak obowiązku rozpoznania importu usług w związku z przekazaniem Partnerowi refundacji kosztów we wspólnym przedsięwzięciu.
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE oraz brak obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nabywanych usług od podmiotów zagranicznych i rozliczania podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, a w konsekwencji do naliczania i odprowadzania podatku VAT od nabytych usług oraz brak obowiązku składania deklaracji VAT-9M.
Sukcesja praw i obowiązków w zakresie podatku od towarów i usług w związku z przekształceniem osoby fizycznej w spółkę z .o.o.
Wnioskodawca nie jest zobowiązany do rozpoznania importu usług z tytułu zakupionych od spółki niemieckiej usług przewozowych, dla których miejscem świadczenia były Niemcy.
Brak opodatkowania rozliczeń pomiędzy liderem a partnerem konsorcjum, brak wystąpienia importu usług oraz sposób dokumentowania tych rozliczeń.
Transakcje zagraniczne sprawiają podatnikom kłopoty związane z ich prawidłowym rozliczeniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może skutkować błędami w dalszym rozliczeniu. Dlatego, aby zapobiec takim pomyłkom, warto przeanalizować poszczególne etapy związane z rozliczeniem zagranicznych
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; sposobu udokumentowania otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; określenia momentu obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; opodatkowania otrzymanego Wsparcia od Organizacji Płatniczych w postaci wypłaty środków pieniężnych; opodatkowania otrzymanego
w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących