W zakresie możliwości opodatkowania przychodów (PKWiU 69.20.29) w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych stawką 15%.
ustalenie wysokości stawki opodatkowania z prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu czynności doradztwa podatkowego (PKWiU dział 69)
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia oraz momentu ujęcia w kosztach wydatków na studia.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku w sytuacji wyrejestrowania jednej firmy i zarejestrowania drugiej.
1. Czy biuro rachunkowe, świadczące usługi księgowe, może nadal korzystać ze zwolnienia z VAT na mocy art. 113 ust. 1 ustawy o VAT (tzw. zwolnienia ze względu na obroty) wykonując czynności z art. 2 ust. 1 pkt 2 oraz pkt 3 ustawy o doradztwie podatkowym? 2. Czy Wnioskodawca utracił prawo do korzystania ze zwolnienia z VAT ze względu na obroty na mocy art. 113 ust. 13 pkt 2 lit. b? 3. Czy na utratę
Czy wykonując powyższe czynności w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca może nadal korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, jeśli nie przekroczy limitu 150.000 zł?
Czy wykonując usługi rachunkowo-księgowe oraz sporządzając zeznania roczne PIT-11, PIT-4R, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, a także przesyłając za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego drogą elektroniczną do organu podatkowego sporządzonych deklaracji i zeznań podatkowych Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, jeżeli
prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z wykonywaniem usług rachunkowo-księgowych
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego VAT w następnym roku?
Spółka z jednej strony nabędzie usługę ubezpieczeniową od ubezpieczyciela, a z drugiej obciąży kosztami tej usługi jej faktycznego beneficjenta, a więc odprzeda ją korzystającemu z zastosowaniem zwolnienia od podatku.
Spółka z jednej strony nabędzie usługę ubezpieczeniową od ubezpieczyciela, a z drugiej obciąży kosztami tej usługi jej faktycznego beneficjenta, a więc odprzeda ją korzystającemu z zastosowaniem zwolnienia od podatku.
Czy w związku ze zmianą PKD pojawieniem się we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej doradztwa podatkowego, której nie świadczy Wnioskodawczyni, musi dokonać zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na rzecz Spółki dominującej w związku z wykonywaniem na jej rzecz tzw. usług wsparcia, są kosztami uzyskania przychodów w dacie poniesienia, tj. w następstwie fakturowania usługi przez Spółkę dominującą co miesiąc w ciągu roku?
Czy wydatki, w związku z którymi brak w dniu bilansowym dokumentów (faktur), są kosztami uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym otrzymano dokumenty, czy też te, w stosunku do których dokumenty otrzymano po zakończeniu roku podatkowego, ale przed terminem złożenia CIT-8 lub datą rzeczywistego złożenia CIT-8, w zależności od ich związku pośredniego lub bezpośredniego z przychodami danego roku
Czy czynności wykonywane w ramach świadczenia usług w zakresie rachunkowości, sklasyfikowane wg PKWiU nr 74.12.14, mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego w zakresie podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?