Dotyczy ustalenia: • czy w sytuacji braku możliwości uzyskania danych koniecznych do wystawienia faktury VAT RR (m. in. imię i nazwisko, NIP, PESEL, nr dowodu osobistego sprzedawcy) Wnioskodawca ma prawo udokumentować zakup produktów rolnych na giełdzie poprzez wystawienie dowodu wewnętrznego niezawierającego w swej treści oznaczenia strony sprzedającej i na podstawie takiego dowodu wewnętrznego zaliczyć
W związku z brakiem możliwości uzyskania zewnętrznych obcych dowodów źródłowych, Kierownik Jednostki zezwala na udokumentowanie operacji gospodarczej za pomocą księgowego dowodu zastępczego, żeby móc udokumentować operację gospodarczą i rozliczyć w księgach zapłatę za nią, a także zaliczyć do kosztów podatkowych/ecit.
Opodatkowanie nabywanych od rolników ryczałtowych jak również od podatników podatku VAT usług tuczu trzody chlewnej oraz dokumentowania transakcji.
Do kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć udokumentowane fakturami VAT nakłady zwiększające wartość tego lokalu, poczynione w czasie jego posiadania, tj. od dnia objęcia w posiadanie lokalu mieszkalnego, po protokolarnym odbiorze kluczy.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej zakupu towaru handlowego (saksofonu) na podstawie wskazanego we wniosku dokumentu.
Czy wydatek udokumentowany dowodem wewnętrznym Wnioskodawca prawidłowo zalicza jako koszt uzyskania przychodu?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej opłat i prowizji pobranych przez P. na podstawie wskazanych we wniosku dokumentów.
1. Czy każdy z rodziców (podatników) małoletniego dziecka może skorzystać z tego samego samochodu osobowego w celu skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej? 2. Czy każdy z rodziców małoletniego dziecka może dokonać odliczenia wskazanych wydatków w ramach swojego limitu do kwoty 2.280 zł, czy limit ten odnosi się do liczby małoletnich dzieci, czy w tym przypadku obowiązuje jeden
1. Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w zakresie ponoszonych kosztów za leki za rok 2012? 2. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu za prywatny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym od kwietnia do czerwca 2012 r.? 3. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu wydatków za dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne, które były wykonywane w ośrodku rehabilitacyjnym NFZ od lipca do sierpnia 2012 r.? 4.
Ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych korzystać będzie dochód uzyskany z odpłatnego zbycia w wysokości, która proporcjonalnie odpowiada udziałowi poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków na zakup lokalu mieszkalnego oraz zakup i remont udziału w innym lokalu mieszkalnym, ale tylko tych wydatków które zostaną udokumentowane rzetelnymi i
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo wystawiając dowód wewnętrzny zgodnie z § 14 rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
1. Czy Wnioskodawca może w latach następnych odliczyć w 100% odsetki od spłaconego kredytu, czy tylko ich połowę? 2. Czy Wnioskodawca może złożyć korekty zeznań podatkowych za lata 2007-2009, w których odliczy pozostałe 50% odsetek od kredytu?
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionego na naprawę placu pomiędzy obiektami Spółki potwierdzonego dokumentem INVOICE
Czy wydatki dokumentowane poprzez oświadczenie pracownika o poniesionych kosztach, kwit na okaziciela lub paragon fiskalny (zawierający informacje dotyczące podmiotu świadczącego usługę, jego NIP, datę i czas zawarcia transakcji, kwotę brutto, netto i podatku VAT, poświadczone przez pracownika i jego przełożonego), są wystarczającym dowodem do uznania tych wydatków przez Spółkę za koszt uzyskania przychodu
Czy osoba z orzeczoną III grupa inwalidztwa może zaliczyć zakup łóżka ortopedyczno-rehabilitacyjnego jako wydatek na cele rehabilitacyjne i potraktować je jako indywidualny sprzęt niezbędny w rehabilitacji i ułatwiający wykonywanie czynności życiowych?
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo wystawiając dowód wewnętrzny - § 14 rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
Czy prawidłowym będzie ujęcie dowodów wewnętrznych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów jako kosztów uzyskania przychodu w kolumnie 10 księgi (koszt zakupu towarów handlowych) dokumentujących zakup od rolników owoców i warzyw?
Czy osoba niepełnosprawna może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w związku z zakupem łóżka CERAGEM?
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków z tytułu zakupu odzieży specjalistycznej.
1. Czy pobrany ze strony internetowej i wydrukowany rachunek od kontrahenta zagranicznego będzie stanowił dokument źródłowy do zaewidencjonowania kosztu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? 2. Jeżeli nie będzie to prawidłowy dokument, to w jaki sposób zgodnie z zasadami prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów należy udokumentować w prowadzonej księdze fakt poniesienia kosztu?