1. Czy słuszne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku od osób fizycznych: 1) wydatków poniesionych na catering (żywność, napoje, wodę) w związku z koniecznością organizacji planu zdjęciowego najczęściej mających miejsce poza siedzibą Firmy) oraz wydatków związane z zakupem lub budową dekoracji planu zdjęciowego?2) wydatków poniesionych w związku
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów, uzyskiwanych ze świadczenia usług sklasyfikowanych pod wskazanymi we wniosku symbolami PKWiU 3% stawką ryczałtu oraz opodatkowania przychodów, uzyskiwanych ze świadczenia usług sklasyfikowanych pod wskazanymi we wniosku symbolami PKWiU 8,5% stawką ryczałtu.
Czy możliwe jest zaliczenie do kosztów podatkowych opłat związanych z przedterminowym rozwiązaniem umów:a) terminowego najmu lokalu biurowego oraz pomieszczeń produkcyjnych tytułem: ^wydatków poniesionych przez wynajmującego na klimatyzatory oraz dźwig;odszkodowania z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy;opłaty równej wysokości dwumiesięcznego czynszu;b) dzierżawy urządzeń biurowych w wysokości
1. Czy działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura (PKWiU 82.11) oraz wykonywaniem fotokopii, przygotowywaniem dokumentów i pozostałą specjalistyczną działalnością wspomagającą prowadzenie biura 82.19.Z, może być opodatkowana w formie zryczałtowanego podatku dochodowego? 2. Czy działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura (PKWiU 82.11) oraz związana z wykonywaniem
1. Czy ten rodzaj działalności gospodarczej figurującej w PKWiU pod numerem 82.11.10.0 może być opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym? 2. Czy stawka procentowa zryczałtowanego podatku dochodowego dla tego rodzaju działalności tzn. administracyjnej obsługi Biura wynosi 8,5%?
Wnioskodawczyni winna stawkę ryczałtu ewidencjonowanego - dla działalności o której mowa w przedmiotowym wniosku - ustalić zgodnie z brzmieniem art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, tj. w wysokości 8,5%.
Stwierdzić należy, iż Wnioskodawczyni winna stawkę ryczałtu ewidencjonowanego - dla czynności, o których mowa w przedmiotowym wniosku - ustalić zgodnie z brzmieniem art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, tj. w wysokości 8,5%.
Czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając wydatki na nabycie tychże usług na rzecz Biura Łącznikowego w Turcji do kosztów uzyskania przychodów Spółki i to w wysokości brutto?
Czy są kosztem uzyskania przychodów Spółki wszystkie koszty poniesione w związku z organizacją przymusowego wykupu akcji, w szczególności: wyceny akcji przez biegłego rewidenta, korespondencji, wysyłki, przekazywania informacji akcjonariuszom, biura maklerskiego w przypadku wynajęcia biura do przeprowadzenia transakcji, emisji nowych dokumentów akcji i inne?
Czy wydatki Spółki na podwyższenie jej kapitału zakładowego (w szczególności związane z emisją akcji i obsługą emisji przez biuro maklerskie) w ramach realizacji programu motywacyjnego dla pracowników, współpracowników Spółki i spółki ze wspólnej grupy kapitałowej mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów?
Czy przychód podatkowy z tytułu sprzedaży akcji własnych stanowi przychód należny dla Spółki w momencie zawarcia transakcji sprzedaży tych akcji, tj. wg Spółki w momencie złożenia oświadczenia obu stron o zbyciu i nabyciu akcji, a wydatki na nabycie tych akcji stanowiły koszt w momencie powstania przychodu należnego z tytułu ich zbycia? PD-006-19/05/WD, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego