Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od środków trwałych oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów innych towarów i usług (wskazanych w opisie sprawy) związanych z tymi środkami transportu.
1. Czy opisane powyżej prace Spółki w ramach projektów grupy A oraz grupy B stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 updop i czy w związku z tym Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonania odliczenia kosztów kwalifikowanych na podstawie art. 18d updop? 2. Czy wyszczególnione w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego koszty wynagrodzeń wyliczone na podstawie ewidencji
21 października 2022 r. MF poinformowało o udostępnieniu zaktualizowanej wersji testowej Aplikacji Podatnika KSeF. Umożliwia ona m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd faktur. Aktualizacja uwzględnia uwagi i sugestie zgłoszone podczas testów. Od 1 stycznia 2023 r. będą obowiązywać nowe, minimalne stawki podatku od środków transportowych. Nowe stawki będą wyższe od obowiązujących
Czy dla celów podatkowych Spółka ma prawo ująć koszty remontu budynku jednorazowo, w dacie ich poniesienia, pomimo rozliczania tych samych kosztów dla celów bilansowych w czasie?
Podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatek poniesiony na zakup roweru elektrycznego, jeżeli podstawowym celem i sposobem korzystania z roweru jest wykorzystywanie go w prowadzonej działalności gospodarczej. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Przedsiębiorca może zamortyzować jednorazowo rower, którego wartość początkowa przekracza 3,5 tys. zł. Warunkiem jest, by rower ten był wykorzystywany na potrzeby prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, a przedsiębiorca był małym podatnikiem albo w roku, w którym zakupił rower, rozpoczął działalność gospodarczą. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji,
Czy należy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów z tytułu rat leasingowych, jak wynika z art. 15b ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i wyksięgować netto całą wartość z faktury otrzymanej od leasingodawcy, a zaksięgować wartość opłaconych rat leasingowych wraz z opłatą wstępną do końca każdego miesiąca, czy też korekty kosztów uzyskania przychodów należy dokonać tylko w razie
Czy może Pani dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej roweru, który planuje Pani zakupić i wprowadzić do ewidencji środków trwałych?
1) Czy obowiązek zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów, określony w art. 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stosuje się do faktur dokumentujących zakup, w wypadku gdy dostawca i odbiorca uzgodnili, że należność za faktury będzie potrącana w ratach w formie kompensaty zgodnie z przyjętym harmonogramem?, 2) Czy w odniesieniu do przedmiotowego środka trwałego zajdzie konieczność zmniejszenia
1. Czy Wnioskodawca może ująć Materiały Ekspozycyjne w ewidencji środków trwałych i dokonać ich jednorazowej amortyzacji w miesiącu oddania do używania albo w miesiącu następnym? 2. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie 3 czy taki dokonany przez Wnioskodawcę jednorazowy odpis amortyzacyjny będzie stanowił w całości koszt podatkowe w Spółce?
1. Czy Wnioskodawca może ująć Wyposażenie w ewidencji środków trwałych i dokonać ich jednorazowej amortyzacji w miesiącu oddania do używania albo w miesiącu następnym? 2. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie 1 czy taki dokonany przez Wnioskodawcę jednorazowy odpis amortyzacyjny będzie stanowił w całości koszt podatkowe w Spółce?
1. Czy jednorazowy odpis od nabytej koparki przeznaczonej do robót ziemnych lub dzierżawy stanowi pomoc de minimis objętą limitem 200 000 euro, pomimo prowadzenia również działalności w sektorze transportu drogowego, dla którego limit tej pomocy wynosi 100 000 euro? 2. Czy rozłożenie na raty zapłaty za koparkę nie pozbawia prawa do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego?
Czy zaświadczenie uzyskane ze stacji kontroli pojazdu potwierdzające spełnianie przez pojazd wymagań określonych w art. 86 ust.4 pkt 1-4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 505 oraz z 2005 r. Nr 14, poz. 113) daje prawo uznania tego pojazdu dla celów podatku dochodowego (i możliwości skorzystania z jednorazowej amortyzacji) za samochód inny niż osobowy?
Czy prawidłowo zaliczono w ciężar kosztów wydatki związane z dostosowywaniem pomieszczeń do wymogów Sanepidu? Czy prawidłowo zamortyzowano jednorazowo sprzęt medyczny?
Wnioskodawca dokonał wyboru metody jednorazowej amortyzacji zakupionych w 2007 roku na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej środków trwałych to brak jest podstawy prawnej do zmiany wybranej dla danego środka trwałego metody amortyzacji.W sytuacji, gdy Wnioskodawca dokonał odpisów inną metodą niż jednorazowa amortyzacja, to ma obowiązek skorygowania kosztów podatkowych za ten rok podatkowy
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7 podatnikowi przysługuje prawo skorzystania z pomocy de minimis, poprzez dokonanie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego?
Czy podatnikowi przysługuje prawo zaliczenia do kosztów jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od zakupionego samochodu ciężarowego - zgodnie z art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?