Określenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu odsetek od udzielanych pożyczek.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w walucie obcej kwoty kapitału pożyczki wraz z odsetkami, zaciągniętej w PLN i przewalutowanej na euro.
W zakresie ustalenia, czy środki wypłacane przez Spółkę z o.o. na rzecz Wnioskodawczyni z tytułu zwrotu pożyczki rewolwingowej będą skutkować objęciem tych wypłat opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółek.
Zwolnienie z opodatkowania odsetek otrzymanych z tytułu nieterminowej spłaty należności.
Zwolnienie z opodatkowania odsetek otrzymanych z tytułu nieterminowej spłaty należności.
Ustalenie, czy środki wypłacane przez Spółkę z o.o. na rzecz Wnioskodawcy z tytułu zwrotu pożyczki rewolwingowej będą skutkować objęciem ich opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółek.
Uznanie Spółki udzielającej pożyczkę za podatnika podatku VAT oraz uznanie tej czynności za usługę podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT korzystającą ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Czy z zakresu ukrytych zysków dla celów estońskiego CIT można wyłączyć pożyczkę, która jest zwracana podatnikowi oraz wydatki na samochody używane do celów mieszanych przez pracowników, a nie wspólników. Czy w ramach limitu odnawialnego pożyczki należy opodatkować całą kwotę dostępnego limitu czy tylko jej wypłacaną część.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty wierzytelności pożyczkowej nabytej w drodze spadku.
Zawarcie umowy pożyczki Akcji i przeniesienie własności Akcji na Pożyczkobiorcę nie będzie powodowało powstania po stronie Pożyczkodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu. Wynagrodzenie przysługujące Pożyczkodawcy z tytułu zawartej umowy pożyczki akcji będzie stanowić dla Pożyczkodawcy przychód z zysków kapitałowych.
Czy zawarcie umowy pożyczki Akcji i przeniesienie własności Akcji na Pożyczkobiorcę będzie powodowało powstanie po stronie Pożyczkodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? Czy wynagrodzenie przysługujące Pożyczkodawcy z tytułu zawartej umowy pożyczki Akcji stanowi dla Pożyczkodawcy przychód z zysków kapitałowych?
W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży udziałów w Spółce? W jaki sposób ustalić koszt uzyskania przychodów w przypadku zbycia udziałów w Spółce kapitałowej nabytych w wyniku Datio in solutum na rzecz tej spółki w celu ich dobrowolnego umorzenia za wynagrodzeniem? W jaki sposób ustalić koszt uzyskania przychodów w przypadku przymusowego lub automatycznego umorzenia udziałów
rozpoznanie przychodu w związku ze spłatą pożyczki wraz z należnym oprocentowaniem w formie świadczenia w miejsce wykonania
Skutki podatkowe przeniesienia własności udziałów w spółce z o.o. na pożyczkodawcę w ramach zwrotu pożyczki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zwrotu od pożyczkodawcy nadpłaconych odsetek w związku z wcześniejszą spłatą pożyczki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych w efekcie potrącenia wzajemnych zobowiązań i wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych w efekcie świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).
Ze względu na to, że pożyczka była nieprocentowana, Pożyczkobiorca (Wnioskodawca) ma wątpliwości, czy w związku z planowanym przeniesieniem przez niego własności instrumentów finansowych na Pożyczkodawcę w ramach zwrotu pożyczki, nie powstanie po jego stronie przychód z tytułu innych nieodpłatnych świadczeń podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy odsetki bankowe od lokat bankowych na środkach otrzymanego dofinansowania oraz odsetki i prowizje od udzielonych pożyczek w ramach Projektu stanowią przedmiot opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w części, która została przeznaczona na pokrycie kosztów kwalifikowalnych oraz w części, która podlega zwrotowi?
Czy w razie spłaty pożyczki (pomijając naliczone odsetki) bądź spłaty wierzytelności otrzymanej przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji SKA Wnioskodawca osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
1) Czy z tytułu umorzenia części lub całości należnych Wnioskodawcy od Spółki kwot z tytułu zwrotu udzielonej pożyczki (w kwocie głównej), po stronie Pożyczkodawcy osoby fizycznej powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2) Czy z tytułu umorzenia części lub całości należnych Wnioskodawcy od Spółki kwot z tytułu odsetek od pożyczki udzielonej Spółce przez
Skutki podatkowe umorzenia pożyczek i odsetek od pożyczek powstałych po stronie pożyczkobiorcy.
Czy z tytułu zwrotu części wierzytelności będących należnościami głównymi pożyczki lub pożyczek Spółce przez dłużnika lub dłużników Wnioskodawca będzie musiał uznać za przychód podlegający opodatkowaniu części wierzytelności będące należnościami głównymi pożyczki lub pożyczek, w części, w jakiej Wnioskodawca partycypuje w zyskach i stratach Spółki?Czy z tytułu zwrotu części wierzytelności będących