Prawo do bezterminowego zwiększenia kwot podatku naliczonego po uregulowaniu faktur w stosunku do których skorygowano wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku
Omawiany przepis art. 116 ust. 6 ustawy o VAT należy rozumieć w ten sposób, że nie pozbawia on podatnika dokonującego spóźnionej zapłaty należności rolnikowi ryczałtowemu za nabyte produkty rolne lub usługi, obejmującej zryczałtowany zwrot podatku, prawa do odzyskania kwoty tego zwrotu. Odnosząc powołane przepisy prawa podatkowego oraz wytyczne płynące z orzecznictwa do rozpatrywanej sprawy należy
Czy płacąc plantatorowi, będącemu rolnikiem ryczałtowym cenę z opóźnieniem (w stosunku do terminu wynikającego z umowy z plantatorem, w tym z aneksu) Wnioskodawca może zwiększyć kwotę podatku naliczonego o kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku od towarów i usług, zapłaconego rolnikowi w miesiącu, w którym miała miejsce spóźniona zapłata?
Prawo do powiększenia podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku oraz określenia właściwego okresu rozliczeniowego w jakim zryczałtowany zwrot podatku zwiększy kwotę podatku naliczonego.
Czy Spółka ma prawo do obniżenia podatku należnego o zryczałtowany podatek naliczony z faktury RR w miesiącu, w którym dokonała zapłaty, chociaż termin zapłaty określony w umowie lub na fakturze przypada w miesiącu następnym?Czy Spółka ma prawo do obniżenia podatku należnego o zryczałtowany podatek naliczony z faktur RR, w miesiącu, w którym dokonała przelewu części wartości faktury po kompensacie,
1) Czy w sytuacji, gdy Spółka wykazała VAT należny w wysokości wyższej, niż była zobowiązana ( wskutek błędnego zastosowania przepisów ) oraz nie odliczała podatku naliczonego VAT, zaś kwoty wykazanego VAT należnego oraz nieodliczonego VAT naliczonego zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów możliwe jest zastosowanie art. 12 ust. 4 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych poprzez rozpoznanie
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług transportowych. Do tego celu wykorzystuje on zaliczony do środków trwałych samochód marki Volkswagen Furgon o ładowności - 1.070 kg, liczbie miejsc - 6 (w dwóch rzędach) i masie całkowitej - 2.575 kg. Obecnie ze względu na parametry techniczne pojazdu nie ma możliwości odliczania podatku VAT od zakupionego do niego paliwa. Podatnik
Spółka zadała pytanie, czy w przypadku gdy koszty prezentów (akcji promocyjnej) przekraczają w danym roku podatkowym limit, o którym w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r . Nr 54, poz. 654 ze zm.) Spółka ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego (także w części przekraczającej ww. limit.).
Zapytanie Podatników dotyczy wpływu korekty podatku od towarów i usług za rok 2004, powodującej zwiększenie podatku naliczonego podlegającego odliczeniu, na zwiększenie przychodów z działalności gospodarczej roku podatkowego 2005.
dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu części zamiennych, paliwa, napraw do motocykl.
Czy powstałą różnicę pomiędzy akcyzą naliczoną a należną można rozliczyć z podatkiem VAT ?
Spółka przekazuje rolnikowi ryczałtowemu zaliczki na poczet dostawy towarów. Wątpliwości Spółki dotyczą konieczności potwierdzenia czynności przekazania zaliczki fakturą VAT oraz możliwości dokonania obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wykazanego w tych fakturach.
Czy spółka ma prawo odliczyć podatek akcyzowy wynikający z faktur zakupu benzyny lakierniczej z przeznaczeniem jej do wykorzystania w celach innych niż sprzedaż, (wytworzenie paliw płynnych i olejów opałowych) otrzymanych do dnia 30 kwietnia 2004 r. i zapłaconych po dniu 1 maja 2004 r. zwiększając podatek naliczony w deklaracji za miesiąc maj 2004 r.,
Podatnik zwrócił się z zapytaniem czy po 1 maja 2004 r. mając na względzie art. 86 ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. może dokonać korekty deklaracji VAT-7, np. począwszy od roku 2000.
dotyczy zwiększenia podatku naliczonego w podatku od towarów i usług o podatek akcyzowy
Wątpliwości Podatnika dotyczą możliwości obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług służących remontowi budynku w związku z faktem, iż sprzedaż budynku była zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym istnieje możliwości dokonania korekty wystawionych faktur VAT RR oraz obniżenie kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur VAT?
Czy istnieje możliwość zwiększenia podatku naliczonego o podatek akcyzowy zapłacony przy zakupie alkoholu etylowego?
Czy kwota podatku akcyzowego w miesiącu zapłaty faktury może zwiększać podatek naliczony, o którym mowa w art. 19 ust. 1 i 2 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym?
Firma kupuje olej parafinowy (PKWiU 23.20.18-01.90) do celów produkcyjnych (produkcja wyrobów gumowych). Dostawca oleju nalicza podatek akcyzowy. Czy firma ma prawo odliczyć naliczony podatek akcyzowy? Jeśli tak, to w jaki sposób należy to zrobić?
Czy w świetle art. 33b ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym Spółka jako nabywca produktów rolnych może zwiększyć podatek naliczony, jeżeli faktura RR nie została zapłacona przelewem, a została skompensowana z fakturą sprzedaży do tego rolnika w całości?
Czy możliwe jest zwiększenie podatku naliczonego o podatek akcyowy zawarty w cenie benzyny ekstrakcyjnej wykorzystywanej przy procesie bieżnikowania opon?