Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z przeniesieniem własności nieruchomości - działek w zamian za zwolnienie z długu dotyczącego niezapłaconej faktury
W zakresie ustalenia czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru przedsiębiorców z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania, w szczególności przychodu w wysokości wartości niespłaconych zobowiązań.
Przekazanie wspólnikowi wierzytelności względem Spółki po likwidacji.
Powstanie przychodu podatkowego z tytułu zwolnienia z długu oraz umorzenia odsetek od zobowiązań handlowych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. możliwości skorygowania przychodu w związku z podpisaniem umowy odnowienia, którą reguluje art. 506 k.c.
Ulga na złe długi. Uregulowanie w drodze kompensaty zobowiązania za nabyte materiały przed terminem 90 dni – licząc od terminu zapłaty określonego przez zleceniodawcę oraz wskazanego na fakturze dokumentującej nabycie materiału – a obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania o zaliczoną do kosztów uzyskania przychodów wartość zobowiązania do zapłaty.
Czy wartość niespłaconych i nieprzedawnionych Zobowiązań na dzień likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 lub art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy przekazanie Spółce Cywilnej przedsiębiorstwa podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy odpłatne przejęcie długu w drodze umowy na podstawie art. 519 Kodeksu cywilnego pomiędzy Wnioskodawcą a Przejemcą będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla Wnioskodawcy i koniecznością zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych?
Korekta kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w obecnym stanie prawnym, jeśli nie odliczę podatku VAT z faktury wystawionej na firmę (czyli nie skorzystam z prawa do odliczenia) za okulary korygujące wzrok, zakupione dla pracownika, to nie będę musiała odprowadzać podatku należnego? Najwygodniej byłoby mi nie odliczać i nie naliczać podatku VAT.
Czy Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości skapitalizowanych odsetek pomimo braku ich faktycznej zapłaty?
Czy Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości skapitalizowanych odsetek pomimo braku ich faktycznej zapłaty?
Czy koszty procesowe poniesione przez Spółkę lub zwrócone kontrahentowi w wyniku zasądzenia ich przez sąd oraz zapłacone odsetki będą stanowiły koszty uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?
dotyczy momentu, w którym Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszt wynikający z faktury VAT dokumentującej opłatę za przyznanie limitu usług factoringowych oraz koszt wynagrodzenia za usługę factoringową (wyliczona w oparciu o dyskonto i prowizję).
Czy przeniesienie prawa własności obligacji wyemitowanych przez spółkę A. na Bank w zamian za zwolnienie z zobowiązania spółki komandytowej T. jako emitenta dłużnych papierów wartościowych - nie będą stanowić dla Banku (wspólnika spółki komandytowej) kategorii podatkowej, na mocy art. 5 ust. l oraz ust. 2 w związku z art. l, art. 12 oraz art. 15 ustawy o CIT.
1. czy na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych kosztem uzyskania przychodów są odsetki od zobowiązań, w tym również od pożyczek (kredytów), które zostały uregulowane w drodze przeniesienia przez dłużnika na wierzyciela prawa wieczystego użytkowania na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego,2. potwierdzenia, iż przychody z tytułu różnic kursowych od wartości pieniężnych
Czy w związku z faktem wniesienia do nowej spółki zobowiazania w walucie obcej wynikającego z umowy kredytowej dojdzie do realizacji dla celów podatkowych ujemnych róznic kursowych narosłych na tym zobowiązaniu.
Czy zapłacona drugiej spółce kwota (netto), tytułem wynagrodzenia za poniesione nakłady, stanowić będzie dla Podatnika koszt uzyskania przychodów?
1. Czy umorzenie warunkowe jest przychodem w aspekcie prawa podatkowego i jak jest opodatkowane? 2. Czy umorzenie bezwarunkowe jest przychodem podatkowym, czy obniży nam wartość zadania inwestycyjnego do poziomu rzeczywistej zapłaty?