Interpretacje

Interpretacja
30.04.2024 Podatki

Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.

Interpretacja
07.03.2024 Podatki

Dochód uzyskany z tytułu sprzedaży spadku po matce podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych, według skali podatkowej określonej w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
01.03.2024 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży udziałów w spadku (prawo majątkowe).

Interpretacja
20.02.2024 Podatki

1. Czy przychody osiągane z tytułu świadczonych przez Spółkę Usług, w szczególności przychody z licencji „Pay as you go” i licencji „Perpetual” stanowią przychód z praw autorskich, w tym ze zbycia tych praw, a tym samym spełniają przesłanki art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o CIT. 2. Czy w przypadku gdy ponad 50% przychodów spółki liczonych z uwzględnieniem kwoty należnego podatku od towarów i usług

Interpretacja
15.02.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia: czy wydzielany ze Spółki Dzielonej do Spółki Przejmującej Dział B na moment podziału przez wydzielenie stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz czy planowany podział Wnioskodawcy przez wydzielenie Działu B i przeniesienie go do Spółki Przejmującej będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT, zgodnie

Interpretacja
06.02.2024 Podatki

Skoro nabycie ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej odbyło się na podstawie umowy sprzedaży, to umowa ta podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
09.11.2023 Podatki

Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.

Interpretacja
06.06.2023 Podatki

1) Czy przeniesienie Wierzytelności własnych na podstawie umowy datio in solutum na Pożyczkodawcę stanowi odpłatne zbycie praw majątkowych, o których mowa w art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „u.p.d.o.p”). 2) W przypadku uznania, że przeniesienie Wierzytelności własnych na podstawie umowy datio in solutum na Pożyczkodawcę nie stanowi odpłatnego zbycia praw majątkowych

Interpretacja
12.05.2023 Podatki

Sprzedaż Nieruchomości w ramach planowanej transakcji podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i nie korzysta ze zwolnienia od podatku. Kupujący ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu nabycia Nieruchomości.

Interpretacja
07.04.2023 Podatki

Przychód z tytułu sprzedaży prawa do korzystania z komórki lokatorskiej, jako przychód z praw majątkowych, o których mowa w art. 18 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, po pomniejszeniu zgodnie z art. 22 ust. 1 tej ustawy o koszty poniesione w celu uzyskania tego przychodu, podlegać będzie opodatkowaniu na zasadach ogólnych, według skali podatkowej określonej

Interpretacja
13.01.2023 Podatki

Prawidłowe jest Państwa stanowisko, zgodnie z którym Spółka powinna uwzględniać przychody uzyskane z Faktoringu (tj. cenę zbycia wierzytelności) w kwocie przychodów wykorzystywanej dla kalkulacji tzw. przychodowego klucza alokacji, o którym mowa w art. 15 ust. 2-2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
10.11.2022 Podatki

Zespół składników materialnych i niematerialnych przenoszony do nowo zawiązanej Spółki 1 oraz zespół składników materialnych i niematerialnych przenoszony do nowo zawiązanej Spółki 2 będzie każdy z osobna stanowił w myśl art. 2 pkt 27e ustawy o VAT zorganizowaną część przedsiębiorstwa i ich zbycie w trybie podziału Spółki Dzielonej przez zawiązanie nowych spółek stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy nie

Interpretacja
07.05.2021 Podatki

Opodatkowanie VAT wynagrodzenia podstawowego oraz wynagrodzenia za potencjał zysku; prawo Spółki do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wynagrodzenie podstawowe oraz wynagrodzenie za potencjał zysku.

Interpretacja
11.05.2020 Podatki

W zakresie kwalifikacji przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz w zakresie sposobu obliczenia proporcji o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
05.05.2020 Podatki

Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów. Sposób obliczenia proporcji kosztów o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b updop.

Interpretacja
05.05.2020 Podatki

Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposób obliczenia proporcji o jakiej mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
29.04.2020 Podatki

Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Interpretacja
10.01.2017 Podatki

Czy w świetle art. 12 ust. 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, roczne opłaty licencyjne za 2014 r. udokumentowane fakturami VAT wystawionymi przez Wnioskodawcę w trakcie trwania określonego w umowie rocznego okresu rozliczeniowego, stanowią dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
07.10.2016 Podatki

Czy w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości (tj. prawa zbywanego po upływie 5 lat od jego nabycia), Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia PIT-39 i rozliczenia przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości, a następnie uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
15.03.2016 Podatki

w zakresie ustalenia, czy w przypadku transakcji zbycia rzeczy lub praw majątkowych dokonywanych w okresie obowiązywania podatkowej grupy kapitałowej pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład grupy nie znajdą zastosowania regulacje art. 12 ust. 5a w zw. z art. 12 ust. 1 pkt 2 oraz art. 14 ustawy o CIT.

Interpretacja
25.01.2016 Podatki

Czy Wnioskodawca, zamieszkały na stałe w Szkocji, tj. na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sytuacji zbycia praw do odszkodowania z tytułu utraty nieruchomości położonej w Polsce, jest objęty obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. z 1991 Nr 80 poz. 350)?

Interpretacja
15.01.2016 Podatki

Czy Wnioskodawczyni, zamieszkała na stałe we Włoszech w sytuacji zbycia praw do odszkodowania za utratę nieruchomości położonej w Polsce, jest objęta obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
08.12.2015 Podatki

Podateu dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania przychodu z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej, powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej, na zasadach ogólnych, określenia momentu opodatkowania przychodu z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej, powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej oraz możliwości rozpoznania jako kosztów uzyskania przychodów

Poprzednia Następna