Ustalenie czy: 1) w świetle postanowień art. 28t ust. 3 ustawy CIT zbycie Aktywa i zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej może skutkować obowiązkiem zapłaty przez Spółkę ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto, 2) wypłacenie przez Wnioskodawcę Wspólnikom w okresie opodatkowania Ryczałtem wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów (nieprzekraczającego wartości
Dotyczy skutków podatkowych przeniesienia majątku przedsiębiorstwa do majątku prywatnego i możliwości opodatkowania najmu prywatnego ryczałtem.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktury dokumentującej nabycie laptopa. Wnioskodawca nie ma obowiązku rejestracji jako podatnik VAT czynny. W następstwie, nie ma konieczności zgłoszenia zaprzestania działalności.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania nieruchomości niezabudowanej z działalności gospodarczej podatnika na cele osobiste oraz opodatkowanie nieodpłatnego przekazania przyłącza energetycznego z działalności gospodarczej podatnika na cele osobiste oraz skutki podatkowe związane z zaniechaniem budowy sklepu.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wycofania na potrzeby osobiste części prawa użytkowania wieczystego gruntu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania otrzymanych w wyniku zakończenia działalności spółki osobowej wierzytelności z tytułu pożyczek, opodatkowania otrzymanych w wyniku zakończenia działalności spółki osobowej wierzytelności z tytułu odsetek od pożyczek, powstania przychodu w wyniku zakończenia działalności spółki osobowej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania przez konfuzję.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy planowane połączenie spółek będzie skutkować dla Wnioskodawcy obowiązkiem zgłoszenia o zaprzestaniu prowadzenia działalności oraz obowiązkiem dokonania korekty stosownie do art. 91 ust. 3 ustawy o VAT.
Możliwość wyboru sposobu opodatkowania dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przez podatnika, który rozpoczyna działalność gospodarczą w roku podatkowym, w którym zakończył prowadzenie innej działalności gospodarczej
Wnioskodawca może zgłosić właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego używaną dotychczas kasę rejestrującą do odczytania i wyrejestrowania w związku z zaprzestaniem wykonywania ww. czynności, kończąc pracę tego urządzenia w trybie fiskalnym.
Czy w sytuacji zaprzestania prowadzenia przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej pod firmą przedsiębiorcy X w związku z wniesieniem przez Zainteresowanego do spółki jawnej tego przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 KC oraz prowadzeniem działalności gospodarczej z innymi wspólnikami spółek cywilnych i uzyskiwaniem nadal przychodów z najmu poza działalnością gospodarczą, jedynym obowiązkiem Wnioskodawcy
Czy wniesienie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 KC (aport) do spółki osobowej skutkować będzie u wnoszącego aport lub spółki do której aport będzie wnoszony powstaniem obowiązku podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy opłaty leasingowe pomimo zaprzestania przez Spółkę produkcji stanowią dla Niej koszty uzyskania przychodów?
Czy w takiej sytuacji Wnioskodawca ma prawo do zwrotu kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy?
Czy istnieje możliwość rozliczenia za 2007 rok według skali podatkowej razem z żoną?
Czy podatnikowi przysługuje zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w sytuacji kiedy przez kilka miesięcy podatnik nie wykonywał czynności podlegających opodatkowaniu, natomiast podatek naliczony do odliczenia wynika w jego przypadku z dokonanych zakupów?
Czy po zaprzestaniu prowadzenia działalności przez wspólnika spółki cywilnej i kontynuacji działalności przez drugiego wspólnika będzie miał zastosowanie art. 24 ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle obowiązujących przepisów, podatniczka zobowiązana jest do sporządzenia remanentu dla potrzeb podatku od towarów i usług, po śmierci swego męża, który prowadził indywidualną działalność gospodarczą i zapłaty podatku należnego z tego tytułu?
Podatnik zwrócił się do urzędu skarbowego z zapytaniem o obowiązek podatkowy z tytułu podatku od towarów i usług w przypadku zakończenia działalności gospodarczej i przekazania przedmiotowego samochodu do użytkowania w działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka.
Czy otrzymane po zakończeniu działalności spółki, koszty procesu oraz odsetki od nieterminowych zapłat za wystawione faktury będą stanowiły przychód spółki i w jakim terminie należy go rozliczyć?