Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości 1 i obowiązek wystawienia faktur dokumentujących ww. transakcję oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej otrzymanie Zaliczki 1 i ewentualne wystawienie faktury korygującej dokumentującej otrzymanie Zaliczki 1 dotyczącej ceny z tytułu sprzedaży Nieruchomości 1 w przypadku późniejszej zmiany stanu prawnego i faktycznego.
Zwracane klientom zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy sprzedaży pomniejszają przychód osiągnięty w danym miesiącu
Czy w przypadku otrzymania wpłaty w pełnej wysokości na poczet dostaw towarów, wykonania usług planowanych w następnych okresach sprawozdawczych, Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 3a w związku z art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT w dacie dostawy towarów i usług nie później niż w dniu wystawienia faktury
Nieuznanie przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo oraz zorganizowaną część przedsiębiorstwa, zwolnienie z opodatkowania sprzedaży Nieruchomości i rezygnacja z tego zwolnienia oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
1) Czy do okresu co najmniej 2 lat nieprzerwanego spełniania warunków wskazanych w art. 24m ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT, o którym mowa w art. 24m ust. 2 ustawy o CIT wlicza się także okres spełniania tych warunków przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2022 r., tj. przed wejściem w życie przepisów Rozdziału 5b ustawy o CIT dotyczących spółek holdingowych? 2) Czy dochód osiągnięty przez Wnioskodawcę w
Obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego związanego z zaliczką na zakup lokalu z powodu odstąpienia od umowy.
Uznanie transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntów za transakcję opodatkowaną, opodatkowanie zadatku z tytułu zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntów.
Opodatkowanie transakcji zbycia nieruchomości, możliwości zastosowania zwolnienia od podatku oraz prawa do obniżenia kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z korekty faktur zaliczkowych.
W zakresie obowiązków płatnika.Czy w związku z planowanym przekazaniem pracownikom Wnioskodawcy elektronicznych kart rabatowych, z których pracownicy jak i członkowie ich rodzin będą mogli dokonywać zakupu paliw z rabatem, rabaty te będą stanowiły dla pracowników i członków ich rodzin przychód jako częściowe nieodpłatne świadczenie, od których to Wnioskodawca powinien pobrać zaliczkę na podatek dochodowy
Czy przychód należy rozpoznać w dacie wykonania robót potwierdzonego protokołem wykonania robót?
Termin wystawienia faktury dokumentującej otrzymane wadium oraz faktury dokumentującej oddanie przedmiotu w dzierżawę.
Czy płatności zarachowywane i otrzymywane przez A. zgodnie z Harmonogramem Płatności, na podstawie Świadectwa Zakończenia Etapu Realizacji - w zakresie, w jakim nie odzwierciedlają faktycznego zaangażowania A. w prace objęte danym Etapem Realizacji - stanowią płatności, o których mowa art. 12 ust. 4 pkt 1 updop?Czy przy strukturze kontraktu przedstawionej w stanie faktycznym, prawidłowe jest stanowisko
Prawo do korekty faktury dokumentującej otrzymane wadium do zera oraz do korekty deklaracji za okres, w którym Wnioskodawca uzyska potwierdzenie odbioru przez oferenta faktury korygującej w sytuacji odstąpienia oferenta od zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
Czy płatności otrzymane przez Wnioskodawcę od Zamawiającego dokonywane w etapach określonych w Harmonogramie do momentu odbioru przez Zamawiającego Przedmiotu Kontraktu mogą zostać uznane za należności pobrane na poczet dostaw towarów i usług (zaliczki), które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych i nie stanowią przychodów podatkowych stosownie do art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT?
Czy przychód w wysokości ceny należnej z tytułu zbycia Wierzytelności powinien zostać rozpoznany przez Spółkę w momencie jej zbycia, na podstawie art. 12 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm., dalej: ustawa o CIT)?
Czy płatności które Wnioskodawca otrzyma od Zamawiającego dokonywane w etapach określonych w Harmonogramie do momentu odbioru przez Zamawiającego Przedmiotu Kontraktu będą mogły zostać uznane za należności pobrane na poczet dostaw towarów i usług (zaliczki), które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych i nie będą stanowić przychodów podatkowych stosownie do art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy
Czy płatności otrzymane przez Wnioskodawcę dotyczące tych etapów Kontraktu, które nie są związane z wykonaniem jakichkolwiek robót budowlanych, dostawą urządzeń, czy też świadczeniem usług na rzecz Zamawiającego przez Wnioskodawcę i nie wiążą się z poniesieniem przez Wnioskodawcę bezpośrednich kosztów dotyczących realizacji tych etapów, gdyż dotyczą zakresu prac, których wykonanie i zakończenie nastąpi
Czy płatności które Wnioskodawca otrzyma dotyczące tych etapów Kontraktu, które nie są związane z wykonaniem jakichkolwiek robót budowlanych, dostawą urządzeń, czy też świadczeniem usług na rzecz Zamawiającego przez Wnioskodawcę i nie wiążą się z poniesieniem przez Wnioskodawcę bezpośrednich kosztów dotyczących realizacji tych etapów, gdyż dotyczą zakresu prac, których wykonanie i zakończenie nastąpi
Czy Centrum Kultury ma obowiązek odprowadzić podatek od towarów i usług z tytułu zatrzymania wniesionego wadium przez wykonawcę?
Czy wpłaconą kwotę zaliczki nie należy uznać za przychód, nie wystawiać faktury i nie uwzględnić w obliczeniu dochodu z tego powodu, że świadczenie nie jest określane w sposób jednoznaczny co do rodzaju towaru lub wykonanej usługi?
Kiedy powstałby obowiązek podatkowy od osób prawnych w przypadku wystawienia faktury VAT?
Czy spółka prawidłowo rozpoznaje przychód podatkowy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych traktując opisany rodzaj transakcji jako dostawę towarów i co za tym idzie uznając za moment powstania przychodu datę dostawy urządzenia nie później niż dzień wystawienia faktury (pytanie oznaczone we wniosku jako pkt b)?