1. Czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wszystkich wydatków związanych ze szkoleniami miejscowymi i zamiejscowymi Współpracowników, zarówno w przypadku poniesienia ich bezpośrednio na postawie faktur otrzymanych przez Wnioskodawcę od podmiotów świadczących te usługi, jak i w przypadku gdy Współpracownik przenosi na Wnioskodawcę ich ekonomiczny ciężar (są one
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na organizację imprez integracyjnych dla pracowników opisanych w stanie faktycznym?
Czy ponoszone przez Spółkę koszty szkoleń będą stanowić wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, a w szczególności czy będą stanowiły, tzw. ukryte zyski lub wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o CIT?
Jeżeli w ramach wydatków ponoszonych na organizację Spotkań integracyjnych nabywać będą Państwo usługi gastronomiczne, to nie będzie w stosunku do tych wydatków przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na utrzymanie psa.
Czy zgodnie z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów poprzez zachowanie i odpowiednie zabezpieczenie źródła przychodów w postaci wydatków związanych z zakupem, szkoleniem, zakupem karmy oraz opieką weterynaryjną psa rasy (...)?
Możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na wyjazd szkoleniowo-integracyjny, w zakresie w jakim dotyczą: - pracowników tj. osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę oraz osób towarzyszących pracownikom, - współpracowników, tj. osób fizycznych świadczących usługi na podstawie umowy współpracy (tzw. B2B) w zakresie dotyczącym udziału w części szkoleniowej, - współpracowników
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem członkom Zarządu indywidualnych szkoleń związanych z działalnością Spółki.
Czy w razie sfinansowania lotów w tunelu aerodynamicznym dla pracownika zatrudnionego obecnie przy wykonywaniu zdjęć i filmów podczas skoków spadochronowych koszt takich lotów będzie stanowił koszt uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy. Czy w razie sfinansowania skoków odbywanych przez pracownika zatrudnionego obecnie przy wykonywaniu zdjęć i filmów podczas skoków spadochronowych w ilości pozwalającej
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie obowiązków płatnika w związku ze sfinansowaniem członkom Zarządu indywidualnych szkoleń związanych z działalnością Spółki.
Ustalenie, czy wypłaty nagród, stypendiów oraz grantów, Stowarzyszenie jest uprawnione potraktować jako wydatki na cele statutowe, a tym samym, czy dochód wydatkowany we wskazany sposób będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy wydatków poniesionych na sfinansowanie lotów w tunelu aerodynamicznym oraz skoków spadochronowych dla pracowników zatrudnionych przy wykonywaniu zdjęć i filmów
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków na: opłaty za szkolenia oraz opłaty związane z wydaniem licencji; wynajem samolotu wraz z dodatkowymi kosztami, takimi jak opłaty lotniskowe; opłaty za badania lekarskie oraz zakup akcesoriów niezbędnych do wykonywania usług pilotowania samolotów
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
ustalenie czy wartość świadczeń ponoszonych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i pogłębiania wiedzy merytorycznej stanowi koszt uzyskania przychodu
Czy kwota zapłacona na pokrycie kosztów aplikacji notarialnej pracownika, stanowić będzie koszt uzyskania przychodów dla kancelarii notarialnej (Wnioskodawczyni), na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych dotyczący możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dotyczącej określenia sposobu ujęcia ww. wydatków w kosztach podatkowych w przypadku zwrotu części tych wydatków przez pracowników.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na terapię logopedyczną oraz kurs języka angielskiego.
Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym Spółce przysługuje/będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia kompleksowej usługi, niezależnie od tego, jakie elementy/usługi składają się na przedmiotową usługę kompleksową?
Czy wartość nieodpłatnych świadczeń, jakie otrzymają członkowie Izby (pielęgniarki i położne) w związku z udziałem w bezpłatnej formie kształcenia podyplomowego, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT-8C)? I czy stanowisko zaprezentowane przez Izbę jest prawidłowe?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na sfinansowanie pracownikom kursu dla kandydatów do rad nadzorczych.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na rzecz kontrahentów dotyczących konsumpcji i noclegów są przez Nią prawidłowo klasyfikowane?