W zakresie ustalenia, czy Spółka jest uprawniona - na podstawie art. 28n ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT - do przyjęcia wartości netto (niepowiększonej o wartość podatku od towarów i usług) wydatków niezwiązanych z działalnością w celu ustalenia podstawy opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zaliczek na poczet dywidendy w przypadku wypłaty zysku wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Czy wydatki Spółki z tytułu ukrytych zysków, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2, art. 28m ust. 3 oraz art. 28m ust. 4 ustawy o CIT należy przyjmować dla celów podstawy opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w wartości netto tych wydatków oraz czy wydatki Spółki niezwiązane z działalnością gospodarczą, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 oraz art. 28m ust. 4a ustawy o CIT należy przyjmować
Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania wydatków ekspolatacyjnych dla samochodów osobowych w cit estońskim
Uznanie aportu Nieruchomości przez X za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienie z opodatkowania aportu niezabudowanej Nieruchomości 1, zwolnienie z opodatkowania aportu zabudowanej Nieruchomości 2, ustalenie podstawy opodatkowania tego aportu, prawo Nabywcy do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od wnoszącego
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatku stanowiącego równowartość zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 19-21 ustawy nowelizującej.
Przedmiotem opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek jako dochód z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest koszt odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od samochodów w wysokości 50%, a nie raty leasingowe w części kapitałowej. Odliczony i nieodliczony podatek VAT od części odsetkowej raty leasingowej (jak i pozostałych wydatków związanych z używaniem samochodów
W zakresie ustalenie, czy przedmiotem opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek jest wydatek poniesiony na zapłatę faktury z tytułu raty leasingu operacyjnego, czy koszt amortyzacji w sytuacji, gdy w Spółce przedmiot leasingu dla celów bilansowych podlega prezentacji w aktywach spółki i jest amortyzowany.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od otrzymanego dofinansowania w ramach Polskiego Ładu na realizację zadania.
Czy wartość podatku u źródła, zapłaconego przez Wnioskodawcę w 2021 r. w następstwie przeprowadzonych kontroli celno-skarbowych za lata 2016-2018, którego ciężar ekonomiczny Wnioskodawca poniósł z własnych środków pieniężnych, może zostać rozpoznana przez Wnioskodawcę w kosztach uzyskania przychodów?
określenia podstawy opodatkowania usługi świadczonej przez Gminę, wyliczenia podatku należnego metodą „w stu” oraz uznania, iż w podstawie opodatkowania należy uwzględnić jedynie tą część dotacji, która dotyczy domów prywatnych mieszkańców oraz nieruchomości uczestników i nie należy uwzględniać tej części dotacji, która dotyczy budynków Gminy
podstawa opodatkowania świadczonych przez Gminę usług związanych z montażem urządzeń OZE; - obowiązek podatkowy w odniesieniu do wykonywanych usług zakupu i montażu Instalacji; - odliczenie w całości podatku wynikającego z faktur wystawionych na rzecz Gminy przez Wykonawcę.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku u źródła wynikającego z ubruttowienia należności wypłacanych na rzecz zagranicznych kontrahentów.
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od Kontrahenta kwoty Finansowania na warunkach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego nie będzie skutkowało powstaniem przychodu do wysokości wartości faktur brutto.
Czy Wnioskodawca w związku z umorzeniem przez Komornika postępowania egzekucyjnego miał prawo zaliczyć w miesiącu grudniu 2017 r. do kosztów uzyskania przychodu wydatek z tytułu utworzenia w księgach rachunkowych prowadzonych dla samodzielnej działalności gospodarczej za rok obrotowy 2017 odpisu aktualizującego z tytułu nieprzedawnionej wierzytelności?
w zakresie transakcji zbycia własnych wierzytelności i w związku z tym rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów
Czy zgodnie z opisanym stanem faktycznym, kwota uiszczona przez Spółkę Komandytową ze środków własnych tytułem pobranego od zagranicznego sprzedawcy podatku u źródła, będzie mogła być zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności w tej części, która zgodnie z umową spółki komandytowej przypada na Wnioskodawcę
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności własnej przedawnionej (czyli różnicy między nominalną wartością wierzytelności brutto a sumą uzyskaną z jej zbycia).
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu odpłatnego zbycia nieprzedawnionej wierzytelności własnej (czyli różnicy między nominalną wartością wierzytelności brutto, tj. wraz z podatkiem od towarów i usług) a sumą uzyskaną z jej zbycia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych w odniesieniu do odpisów amortyzacyjnych.
Ustalenie przychodu z tytułu zbycia Nieruchomości na podstawie umowy sprzedaży oraz ustalenie przychodu z tytułu uregulowania zobowiązania (zaciągniętej pożyczki) poprzez zbycie Nieruchomości.
możliwość zaliczenia do przychodu oraz kosztów uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej