Dotyczy ustalenia, czy przedstawiona transakcja zbycia przez Spółkę składników majątkowych stanowi zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 Ustawy CIT lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT oraz czy Spółka, może uznać za koszty uzyskania przychodów wartość netto podatkową zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego.
Dotyczy ustalenia: - czy wszystkie budynki i budowle nabyte przez Spółkę są środkami trwałymi podlegającymi amortyzacji, niezależnie od okresu ich wykorzystywania w działalności gospodarczej; - w jakim momencie nieumorzona wartość budynków i budowli stanowi koszt uzyskania przychodów.
Ustalenie: 1) czy w przypadku dokonania podziału Spółki majątek przejmowany na skutek podziału przez Nową Spółkę oraz majątek pozostający w Spółce, stanowić będą zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, 2) czy prawidłowym będzie przyjęcie przez Nową Spółkę dla celów podatkowych wartości wszystkich składników
Czy podatek od nieruchomości oraz opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu winny zwiększać wartość inwestycji w nieruchomość zgodnie z prezentacją księgową oraz w świetle art. 15 ustawy o PDOP stanowić podatkowy koszt uzyskania przychodu jako część amortyzacji, która rozpocznie się po zakończeniu prac oraz przyjęciu lokali w użytkowanie?
Wartość odzyskanych części pochodzących z likwidacji w pełni umorzonych środków trwałych, które następnie zostaną wykorzystane do budowy nowego środka trwałego nie stanowi przychodu z nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 updop
Skutki podatkowe transgranicznego łączenia spółek (sukcesja, koszty uzyskania przychodów, ustalenie wartości początkowej, odpisy amortyzacyjne, zaliczki, konfuzja wierzytelności)
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonać korekty wartości początkowej środków trwałych polegającej na zwiększeniu wartości początkowej o podatek od towarów i usług, co do którego Wnioskodawcy nie przysługiwało prawo obniżenia kwoty należnego podatku o podatek naliczony, oraz do skorygowania dokonanych odpisów amortyzacyjnych środków trwałych podlegających amortyzacji?
powstanie przychodu w związku z otrzymaniem spłaty wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej oraz momentu powstania przychodu z tytułu odsetkowej części opłat
powstanie przychodu w związku z otrzymaniem spłaty wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej oraz momentu powstania przychodu z tytułu odsetkowej części opłat
Czy Wnioskodawca mógł zaliczyć w koszty uzyskania przychodu prowizję, ubezpieczenie kredytu oraz odsetki w wysokości zgodnej co do wyliczonego udziału wykorzystania kredytu?
Czy prawid3owe jest zaliczenie do d3ugów funkcjonalnie zwi1zanych z przedsiebiorstwem nabytym przez Spó3ke, których wartooa podwy?sza wartooa pocz1tkow1 orodków trwa3ych i WNiP w Spó3ce, od której s1 naliczane podatkowe odpisy amortyzacyjne, wynagrodzen z tytu3u 14-tej pensji za 2015 r. dla pracowników przejetych przez Spó3ke wraz z nabywanym od Zbywcy przedsiebiorstwem?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy w związku z nieodpłatnym przekazaniem środków trwałych opisanych w stanie faktycznym, których ulepszenie zostało sfinansowane z dochodu zwolnionego od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Wnioskodawca będzie zobligowany do zapłaty podatku dochodowego, w szczególności czy Wnioskodawca utraci
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy dochód jaki wystąpi u Wnioskodawcy z tytułu wykazania niezamortyzowanych wartości środków trwałych, których ulepszenie sfinansowano wcześniej z środków własnych WODR, będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym oraz czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zabezpieczenie inwestycji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zabezpieczenie inwestycji
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymanego odszkodowania.
Czy pozostała do umorzenia wartość samochodu w wysokości 5.295 zł 77 gr, może w momencie jego sprzedaży zostać zaliczona w koszty uzyskania przychodu firmy?
Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym, Spółka może uznać, że dokonane prace adaptacyjne nie stanowią ulepszeń zwiększających wartość początkową Centrum Handlowego, lecz powinny zostać sklasyfikowane jako koszty uzyskania przychodów? Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym, w przypadku uznania, że prace adaptacyjne prawidłowo kwalifikowane są jako ulepszenia powiększające wartość początkową Centrum
Czy pozostała do umorzenia wartość samochodu w wysokości 5.295 zł 77 gr, może w momencie jego sprzedaży zostać zaliczona w koszty uzyskania przychodu firmy?
W zakresie zasad amortyzacji składników majątku wniesionych aportem do Spółki po przekształceniu jej z zakładu budżetowego na podwyższenie kapitału zakładowego i zapasowego.
W zakresie zasad amortyzacji składników majątku wniesionych do Spółki w związku z przekształceniem zakładu budżetowego.
W zakresie ustalenia wartości początkowej wnoszonych do Spółki składników majątku w związku z przekształceniem zakładu budżetowego.
w zakresie ustalenia wartości początkowej Przedsiębiorstwa nabytego w związku z przekształceniem zakładu budżetowego w Spółkę kapitałową zgodnie z art. 16g ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 2 - stan faktyczny)