Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywania w ewidencji, sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ponieważ faktury te nie są objęte zakresem art. 109 ust. 3d ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - nieuznania odpłatnych usług parkingowych na miejscach parkingowych zlokalizowanych w pasach dróg publicznych za usługi opodatkowane podatkiem VAT - uznania odpłatnych usług parkingowych na miejscach parkingowych zlokalizowanych poza pasami dróg publicznych za usługi opodatkowane podatkiem VAT - określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych
Wymienione we wniosku usługi opierają się na usłudze podstawowej, którą jest usługa noclegowa a pozostałe objęte tymi usługami świadczenia stanowią jedynie świadczenia pomocnicze. Tym samym usługi te należy taktować jako elementy kompleksowej usługi, której istotę jest oddanie budynku do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.
Wskazane wydatki poniesione na remont stanowią dla Państwa koszt inny niż bezpośrednio związany z przychodem i wydatki te stanowią koszty w aspekcie podatkowym w dniu ich poniesienia, tj. w dniu na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), bez względu na sposób ujęcia tego kosztu dla celów rachunkowych (bilansowych), tj. bez względu na to,
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej nakładanej w przypadku stwierdzenia parkowania pojazdu innego rodzaju niż dopuszczony na terenie danego parkingu, niezamieszczenia ważnego biletu parkingowego na podszybiu pojazdu, parkowania poza miejscami wyznaczonymi, palenia lub używania otwartego ognia, lub też zanieczyszczania parkingu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT opłaty dodatkowej nakładanej w przypadku stwierdzenia parkowania pojazdu innego rodzaju niż dopuszczony na terenie danego parkingu, niezamieszczenia ważnego biletu parkingowego na podszybiu pojazdu, parkowania poza miejscami wyznaczonymi, palenia lub używania otwartego ognia, lub też zanieczyszczania parkingu.
Uznanie odpłatnego świadczenia usług wstępu na teren wieży widokowej oraz udostępniania miejsc parkingowych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej pobieranych opłat parkingowych przy użyciu urządzenia samoobsługowego.
Nieuznanie Gminy za podatnika w zakresie poboru opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w Strefie Płatnego Parkowania wpłacanych przy użyciu parkometrów oraz w biurze płatnego parkowania oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących stworzenie Strefy Płatnego Parkowania oraz przebudowę i modernizację lokalu na biuro
momentu powstania obowiązku podatkowego dla usługi parkingowej dokonanej za pośrednictwem automatów / wrzutomatów oraz obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej sprzedaży ww. usługi
Możliwość zastosowania stawki 8% podatku dla świadczonych na rzecz studentów usług zakwaterowania wraz z czynnościami dodatkowymi takimi jak: usługi pralnicze i sprzątania oraz brak możliwości zastosowania stawki 8% w przypadku usług parkingowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy przyznana postanowieniami Starosty kwota stanowiąca zwrot wydatków i wynagrodzenia za dozór nad pojazdami przechowywanymi na parkingu strzeżonym Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i czy Zainteresowany jest zobowiązany do wystawienia faktury z tytułu wypłaty kwot otrzymanych z tytułu świadczenia usług dozoru przez Wnioskodawcę.
czy Wnioskodawca jest podatnikiem VAT z tytułu zapłaty za dozór pojazdów oraz czy termin przedawnienia zapłaty podatku należy liczyć od dnia odebrania pojazdu z parkingu Wnioskodawcy
Dotyczy ustalenia czy przyznana postanowieniami Starosty kwota stanowiąca zwrot wydatków i wynagrodzenia za dozór nad pojazdami przechowywanymi na parkingu strzeżonym Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i czy Wnioskodawca jest zobowiązany do wystawienia faktury z tytułu wypłaty kwot otrzymanych z tytułu świadczenia usług dozoru przez Wnioskodawcę.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa przeznaczonego do świadczenia usługi parkingowej.
Ustalenie czy Wnioskodawca jest podatnikiem VAT z tytułu wykonywania czynności polegających na usuwaniu pojazdów z drogi i ich dozorze.
obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej usług rezerwacji miejsc parkingowych on-line
Czy uiszczane przez podmiot odbierający pojazd na rzecz Powiatu opłaty za usuwanie i przechowywanie pojazdów podlegają podatkowi od towarów i usług?
czy opłaty, o których mowa w art. 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym z tytułu holowania i przechowywania pojazdów są opodatkowane podatkiem od towarów i usług
Obowiązek rejestracji, wystawianie faktur, składanie deklaracji podatkowych, używanie numeru identyfikacji podatkowej, prawo do odliczenia i zwrotu podatku w związku ze świadczeniem usług na terytorium Polski.
Parkowanie pojazdów w miejscach znajdujących się na parkingach zlokalizowanych poza pasem dróg odbywa się na podstawie umowy cywilnoprawnej i podmiot prowadzący parking świadczy usługę parkingową podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki podstawowej tj. 23%.
Wniesienie wkładu pieniężnego przez wspólnika cichego do przedsiębiorstwa oraz opodatkowanie podatkiem VAT comiesięcznego wynagrodzenia otrzymywanego przez wspólnika cichego.