Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług opłat za spóźnione anulowanie rezerwacji i/lub rezygnację z usługi zakwaterowania.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego w dokumentach przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług opłat za spóźnione anulowanie rezerwacji i/lub rezygnację z usługi zakwaterowania.
Czy dla potrzeb stosowania podatku dochodowego od przychodu ze środka trwałego będącego budynkiem, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczeniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 6 ustawy o CIT w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić te części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe oraz sale konferencyjne, w których w pierwszym dniu miesiąca Spółka
Skutki podatkowe po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją usług hotelowych.
Wymienione we wniosku usługi opierają się na usłudze podstawowej, którą jest usługa noclegowa a pozostałe objęte tymi usługami świadczenia stanowią jedynie świadczenia pomocnicze. Tym samym usługi te należy taktować jako elementy kompleksowej usługi, której istotę jest oddanie budynku do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.
1. Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynków, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Wnioskodawca świadczy usługi hotelarskie? 2. Czy dla
Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Spółki z Grupy wykonują usługi hotelarskie oraz sale
Ustalenie czy przychody uzyskane przy wykorzystaniu obiektów, w których świadczone są usługi noclegowe oraz konferencyjne opodatkowane będą podatkiem od przychodów z budynków.
Dotyczy ustalenia: - czy udostępniając klientom miejsca noclegowe (apartamenty) na okresy długie w ramach Wariantu 1 oraz świadcząc usługi hotelowe, czyli udostępniając klientom miejsca noclegowe (apartamenty) na okresy krótkie w ramach Wariantu 2, Fundacja będzie korzystała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 w zw. art. 6 ust. 7 i ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustalenie, czy budynki hotelowe, w których są świadczone usługi noclegowe i krótkotrwałego zakwaterowania dla osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych będą podlegały podatkowi z tytułu przychodu z budynków.
Ustalenie, czy budynki hotelowe, w których świadczone są usługi w zakresie obsługi szkoleń i konferencji, stanowiące własność osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą i położone w Polsce będą podlegały podatkowi z tytułu przychodu z budynków.
Czy dwa obiekty Wnioskodawcy, w których świadczy usługi hotelowe i których jest jedynym właścicielem podlegają opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków.
Opodatkowanie wynagrodzenia z tytułu przyjęcia cesji, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Spółkę A. oraz sposób udokumentowania świadczenia usług hotelarskich na rzecz klientów, których umowy o świadczenie usług hotelarskich były przedmiotem cesji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług gastronomicznych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych usług gastronomicznych.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w odniesieniu do nabywanych usług noclegowych oraz usług gastronomicznych na potrzeby ich późniejszej odsprzedaży.
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi w ramach prowadzonej działalności przy wykorzystaniu Hotelu A sprawiają, iż ten budynek podlega podatkowi od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 Ustawy o CIT. Czy Wnioskodawca może odliczyć od przychodu podlegającego opodatkowaniu pełną kwotę, o której mowa w art. 24b ust. 9, tj. 10 000 000 PLN.
Zastosowanie stawki ryczałtu: – 10% w zakresie zakupu i sprzedaży nieruchomości (działek) na własny rachunek, – 5,5% w zakresie usług deweloperskich, – 8,5% do kwoty przychodu 100 tys. rocznie oraz 12,5% pow. kwoty 100 tys. rocznie w zakresie usług w zakresie noclegów i usług towarzyszących świadczonych przez hotele, motele, pensjonaty i inne obiekty hotelowe, – 5,5% w zakresie uzbrojenia terenu lub
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych ze świadczeniem usług hotelarskich i najmu lokali oraz z działalnością restauracyjną i gastronomiczną za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz wyłączenie z opodatkowania ww. czynności.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur zakupu usług gastronomicznych nabywanych przez Wnioskodawcę w celu ich dalszej odsprzedaży, w ramach usług zakwaterowania.
prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług gastronomicznych i noclegowych w Wariantach 1-4 wykorzystywanych do świadczenia usług
w zakresie prawa do odliczenia z tytułu nabytych usług gastronomicznych