Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd oraz dochody z umowy zlecenie.
Podział między rodziców kwoty ulgi prorodzinnej na czworo ich dzieci.
Obowiązek uwzględnienia dochodu współmałżonka osiąganego w Niemczech przy ustalaniu prawa do dokonania odliczenia w ramach ulgi prorodzinnej.
Zastosowanie ulgi prorodzinnej na pełnoletniego niepełnosprawnego syna za 2023 r.
Możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej i preferencyjnego rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko za lata 2021-2023, po rozwodzie, na pełnoletnie dziecko, które w jednym roku przekroczyło limit dochodów, przy alimentach na drugie dziecko uzyskujące pełnoletność.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko i skorzystania z ulgi prorodzinnej za 2019 r. i lata następne, gdy oboje rodziców wychowują małoletnie dziecko, po prawomocnym ustanowieniu opieki naprzemiennej, porozumieniu co do odliczania i rezygnacji po stronie jednego.
Rozliczenie w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci i odliczenie ulgi na dzieci.
Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Prawo do odliczenia ulgi prorodzinnej na dzieci w całości zgodnie z art. 27 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania z całości kwoty ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej w sytuacji, gdy dzieci mieszkają z matką i rodzice nie zawarli porozumienia co do sposobu podziału kwoty tej ulgi.
Ulga prorodzinna na dziecko pełnoletnie prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (art. 30c ustawy).
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Brak możliwości odliczenia ulgi prorodzinnej oraz ulgi 4+ dla Państwa jako opiekunów tymczasowych ukraińskiego uchodźcy.
Możliwość skorzystania przez podatnika z odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej w Polsce w sytuacji, gdy małżonek rozliczył swoje dochody za granicą i tam też dokonał odliczeń w ramach ulgi na dzieci.
Możliwość skorzystania z odliczenia w ramach dodatkowego zwrotu z tytułu ulgi prorodzinnej za 2021 i 2022 rok z zapłaconych do KRUS składek zdrowotnych.
Dotyczy możliwości odliczenia ulgi prorodzinnej w stosunku do dziecka osiągającego dochody do momentu ukończenia przez nie 18 roku życia.
Spełnienie warunków uprawniających do zastosowania ulgi prorodzinnej w pełnej wysokości, na małoletnie dziecko, przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.