Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Kwalifikacja do odpowiedniego źródła przychodu odsetek otrzymanych z tytułu braku realizacji przedwstępnej umowy sprzedaży udziału w nieruchomości.
Czy przychody osiągnięte w ramach etapu I z tytułu prac badawczych i otrzymanego z tego tytułu wynagrodzenia nie spełniają definicji zawartej w art. 7b ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym przychodów z zysków kapitałowych; - Czy wynagrodzenie otrzymane z NCBR za etap II zarówno dotyczące 90% wynagrodzenia, jak i 10% za success fee można uznać jako dochód osiągnięty z innych źródeł przychodu
Ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 8 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych korzystają wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego (czyli: gminy, powiaty, województwa). Omawianym przywilejem podatkowym nie są natomiast objęte jednostki organizacyjne (gminne, powiatowe, wojewódzkie) tworzone przez jednostki samorządu terytorialnego w tym również muzeum rejestrowane.
Zasady opodatkowania kwot wypłaconych byłemu pracownikowi na mocy ugody sądowej.
Planuję wyjazd za granicę na kilka tygodni. Prowadzę sprawę w sądzie cywilnym. Kto może być moim pełnomocnikiem w postępowaniu cywilnym?
Obowiązek zapewnienia stronom czynnego udziału w postępowaniu poprzez wyznaczenie terminu do wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału dowodowego ciąży na organie w każdym stadium postępowania. Obowiązek dotyczy zarówno organu pierwszej instancji, jak i organu odwoławczego - wyrok NSA (sygn. akt FSK 156/04).