Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych tworzących Dział W2, który ma zostać przeniesiony do Nabywcy, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i czy w związku z tym sprzedaż ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznanie, że zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący Dział 1, który w ramach drugiego podziału przez wydzielenie zostanie przeniesiony do Spółki przejmującej na dzień poprzedzający będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja te nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznanie za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy i w konsekwencji niewstąpienie obowiązku podatkowego oraz brak obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z planowaną sprzedażą samochodu osobowego uprzednio wykupionego z leasingu operacyjnego.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działki oraz nieuznania zbywcy za podatnika podatku VAT.
Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Bez względu na to, że wnoszony do Spółki jawnej aport Działu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa po stronie Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy - będzie to czynność neutralna podatkowo.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym opisana transakcja sprzedaży Fabryki nie będzie stanowiła zbycia przedsiębiorstwa ani ZCP, o których mowa w art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu CIT jako tzw. zbycie poszczególnych aktywów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5) 2. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawców za prawidłowe w odniesieniu
1. Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych metalowych elementów (zakwalifikowanych jako złom) uzyskanych w wyniku likwidacji drobnego wyposażenia wykorzystywanego do działalności niepodlegającej VAT. 2. Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych metalowych elementów (zakwalifikowanych jako złom) uzyskanych w wyniku likwidacji drobnego wyposażenia
Uznanie sprzedaży Aktywów w ramach Planowanej Transakcji za odpłatną dostawę towarów w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy VAT, niekorzystającą z wyłączona z opodatkowania VAT w całości lub części, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy VAT jako przedsiębiorstwo lub zorganizowana część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, braku zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dla sprzedaży Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu faktur VAT dokumentujących nabycie Nieruchomości.
Czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych, będący przedmiotem Transakcji, nie będzie stanowić przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy Kupujący nie będzie uprawniony do rozpoznania wartości niematerialnej i prawnej w postaci wartości firmy zgodnie z art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT i dokonywania od
Do opisanych sprzedaży WBT oraz innych składników wchodzących w skład opisanych transakcji (w tym wymienionych we wniosku praw) znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W zakresie, w jakim przedmiotem Transakcji jest udzielenie licencji na Logotyp i Znak Towarowy – jako że nie stanowi umowy sprzedaży, w ogóle nie podlega opodatkowaniu
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, planowana przez Spółkę sprzedaż JW nie będzie stanowić transakcji sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa określonej w definicji uregulowanej w art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu sprzedaży poszczególnych składników majątku służących do wytwarzania
Przedmiot sprzedaży nie będzie stanowił zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy ze względu na niespełnienie wszystkich przesłanek zawartych w art. 2 pkt 27e ustawy.
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w Nieruchomości, opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w Nieruchomości oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia udziału w Nieruchomości.
Sprzedaż zespołu składników majątkowych stanowi zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Uznanie planowanej Transakcji sprzedaży składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia tej Transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
W przypadku zbycia poszczególnych lokali mieszkalnych w budynku „B” oraz gruntu z rozpoczętą budową budynku „A” Wnioskodawczyni nie będzie występowała w charakterze podatnika VAT, a zatem czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy planowana przez zarząd spółki sprzedaż majątku po zakończeniu postępowania likwidacyjnego stanowić będzie sprzedaż przedsiębiorstwa, a czynność ta będzie wyłączona od opodatkowania podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, a więc będzie to transakcja, do której przepisy tej ustawy nie będą miały zastosowania?