Uznanie rozlewu napojów alkoholowych za produkcję alkoholu oraz obowiązek nakładania banderol legalizacyjnych.
Uznanie modelu współpracy z klientami za sprzedaż detaliczną i opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej przychodu uzyskanego z tej sprzedaży.
Brak obowiązku uiszczania opłaty od nieodpłatnie przekazanych napojów, obowiązek zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o zawarciu z zamawiającym umowy, brak obowiązku zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o zawarciu z hurtownikiem umowy, brak obowiązku ujęcia w informacji CUK-1 sprzedaży napojów do hurtowników i zamawiających, uwzględnienie przy ustalaniu zawartości cukrów
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od sprzedaży detalicznej.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od sprzedaży detalicznej.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym sprzedaży detalicznej czystego glikolu propylenowego i czystej gliceryny.
Brak możliwości zastosowania stawki 0 zł dla wyrobów akcyzowych o kodzie CN 2710 12 25, nabywanych wewnątrzwspólnotowo poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, przeznaczonych do sprzedaży detalicznej na terytorium kraju
Zwracane klientom zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy sprzedaży pomniejszają przychód osiągnięty w danym miesiącu
Możliwość zastosowania 3% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usługi sprzedaży zestawów prezentowych przygotowywanych z wcześniej zakupionych produktów.
Uznanie przychodu za przychód ze sprzedaży detalicznej, który powinien być uwzględniony ramach kalkulacji limitu wartości sprzedaży detalicznej zrealizowanej w danym miesiącu, od którego zależy powstanie obowiązku podatkowego.
Opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej sprzedaży produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego refundowanych lub finansowanych ze środków publicznych.
Określenie przedmiotu opodatkowania podatkiem od sprzedaży detalicznej oraz sposobu ustalania podstawy opodatkowania
Uznania wskazanych w aktualnym odpisie z KRS kodów PKD za wystarczające w celu określenia statusu kontrahenta jako podmiotu wskazanego w art. 12e ust. 3 ustawy.
Rabat Dodatkowy nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT, który Wnioskodawca zobowiązany będzie wykazać w okresie rozliczeniowym w jakim zostanie wystawiona nota uznaniowa.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez dostawcę bez numeru NIP nabywcy.
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według różnych stawek 8,5%, 3%, 5,5%, 10 %-handel, działalność wytwórcza, wynajem, sprzedaż środka trwałego w działalności gospodarczej.
Kwota opłaty recyklingowej będzie wchodziła do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Będzie ona opodatkowana na takich samych zasadach jak określona lekka torba na zakupy. Kwota przedmiotowej opłaty recyklingowej będzie bowiem częścią należności z tytułu sprzedaży określonego towaru i jako część zapłaty będzie wchodziła do podstawy opodatkowania.
W rozpatrywanej sprawie przeznaczone do sprzedaży składniki majątkowe, które nabędzie nabywca w wyniku planowanej transakcji nie będą stanowiły przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, której definicję zawiera art. 2 pkt 27e ustawy. Planowana transakcja zbycia składników majątkowych u Sprzedającego będzie stanowić w myśl art. 7 ust. 1 ustawy dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu
Określenie podstawy opodatkowania w sytuacji rejestracji na kasie rejestrującej sprzedaży własnej i kontrahenta
Określenie podstawy opodatkowania gdy sprzedaż detaliczna i sprzedaż inna niż detaliczna są ewidencjonowane na odrębnych kasach rejestrujących
Określenie podstawy opodatkowania gdy sprzedaż detaliczna oraz sprzedaż inna niż detaliczna są ewidencjonowane na jednej kasie rejestrującej