Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Mam klienta, który prowadzi sklep i dostaje faktury za nabyty towar. Pod koniec stycznia 2024 r. klient otrzymał notę księgową: refundacja warzywa i owoce na kwotę –776,00 zł. Czy w pkpir powinnam ująć tę kwotę z minusem jako zakup towarów handlowych, czy może jako pozostałe przychody?
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów, rozpoznania przychodu oraz kontynuacji amortyzacji w związku z umową franczyzy (toolingu).
Czy w świetle przepisów art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, środki przeznaczone na wypłaty dla klientów w związku z realizacją akcji (…), Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
czy prowadzenie sklepiku uczniowskiego przez Samorząd Uczniowski jest zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych.
1) uznanie, że przeniesienie, w ramach umowy nienazwanej, praw i obowiązków wynikających z zawartych Umów Przedwstępnych stanowi odpłatne świadczenie usług, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy, 2) ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. transakcji, 3) prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących przeniesienie praw i obowiązków wynikających z zawartej Umowy Przedwstępnej.
Kwota opłaty recyklingowej będzie wchodziła do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Będzie ona opodatkowana na takich samych zasadach jak określona lekka torba na zakupy. Kwota przedmiotowej opłaty recyklingowej będzie bowiem częścią należności z tytułu sprzedaży określonego towaru i jako część zapłaty będzie wchodziła do podstawy opodatkowania.
Aport 1 będzie stanowić zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy i będzie wyłączony z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, zaś ogół składników będących przedmiotem Aportu 2 należy uznać za przedsiębiorstwo zatem Aport 2 nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT.
uznanie składników materialnych i niematerialnych składających się na Sklep Główny i Bar za zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności aportu ww. składników materialnych i niematerialnych
Podział prowadzonej działalności gospodarczej poprzez wyodrębnienie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji niewystąpienie obowiązku naliczenia podatku od towarów i usług z tytułu wniesienia aportem majątku do spółki komandytowej.
brak zastosowania ograniczeń wynikających z art. 15e ust. 1 w odniesieniu do kosztów nabytych usług i licencji
W którym momencie rabat pośredni uznać należy za koszt poniesiony, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów Spółki (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?
Od 1 marca 2018 r. obowiązują ograniczenia dotyczące pracy w placówkach handlowych. Od marca 2018 r. w każdym miesiącu są dwie niedziele, w których można wykonywać pracę w handlu - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 r. zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Od 2020 r. wolne
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Wydatki związane z prowadzeniem bloga nie spełniają przesłanek przyczynowo - skutkowych, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy. We wniosku Zainteresowany jednoznacznie wskazał, że wydatki dotyczyć będą napisania recenzji np. zawodów wędkarskich, sklepów wędkarskich, hoteli i pensjonatów nastawionych na turystykę wędkarską, relacji z wyjazdów wędkarskich, udzielenia porad lub wskazówek. Natomiast Wnioskodawca
Czy wydatki związane z prowadzeniem bloga i tworzeniem artykułów w nim publikowanych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Konieczność zakończenia pracy w trybie fiskalnym kasy rejestrującej w związku z okresowym zaprzestaniem sprzedaży na rzecz podmiotów wymienionych w art. 111 ustawy o VAT.
Jakie są skutki podatkowe zawarcia umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym?
Prowadzimy dwa małe sklepy osiedlowe. Zatrudniamy w nich kilku pracowników. Praca odbywa się na zmiany we wszystkie dni tygodnia. Czy musimy udzielić im wolnego w niedzielę 24 maja, kiedy przypada pierwszy dzień Zielonych Świątek? Czy zakaz pracy w handlu dotyczy tylko sklepów wielkopowierzchniowych?