Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego przez podatnika świadczącego usługi w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego nieobejmujących usług doradztwa.
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy wykonującego usługi z zakresu wykonywania projektów budowlanych, nadzoru budowlanego, pełnienia obowiązków kierownika budowy, wykonywania okresowych przeglądów technicznych budynków zaklasyfikowanych zgodnie z zapisami Polskiej Klasyfikacji Działalności pod numerami 71.11.Z i 71.12.Z, oraz wykonywania kosztorysów sklasyfikowanych pod numerem
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego wykonując usługi rzeczoznawstwa majątkowego.
Podatnik pyta, czy był uprawniony do stosowania 0% stawki podatku VAT do 1 mja 2004r. w stosunku do usług sklasyfikowanych jako usługi rzeczoznawstwa.
Czy na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) istnieje możliwość odliczenia podatku od wartości dodanej wynikającego z rachunków wystawionych przez niemieckie firmy za wykonane usługi na terytorium Niemiec, tj. usługi holowania samochodów i opracowania opinii rzeczoznawczej dotyczącej zaistniałych szkód w wyniku wypadku drogowego
Czy usługi polegające na wykonaniu czynności pomocniczych w procesie likwidacji szkód komunikacyjnych i rzeczowych na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów działających na rzecz i w imieniu towarzystw ubezpieczeniowych są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Jakie są warunki stosowania stawki 0% dla prowizji otrzymywanej od kontrahenta zagranicznego z tytułu świadczenia usług pośrednictwa komercyjnego?
Czy podatnicy podatku od towarów i usług powinni wystawiać faktury w przypadku sprzedaży usługi rzeczoznawstwa wykonywanej na rzecz sądów i prokuratorów?
Jaką stawką podatkową opodatkowane są usługi w zakresie oceny technicznej powypadkowej pojazdów, na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych?