Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania w podatku od towarów i usług w przypadku zwrotu towaru lub reklamacji towaru zakupionego przez Internet na podstawie prowadzonej ewidencji zwrotów, o której mowa w § 3 ust. 3 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz klientów związanych z obsługą rezerwacji.
Dotyczy ustalenia obniżenia podstawy opodatkowania w wyniku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.
Prawo Wnioskodawcy do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT o: kwotę błędnie zaewidencjonowanej transakcji wynikającą z anulowanego paragonu w przypadku oczywistej pomyłki oraz w przypadku przyjęcia reklamacji lub zwrotu towaru o kwotę zwracanej płatności, w sytuacji gromadzenia oraz przechowywania protokołów/ewidencji wyłącznie w wersji elektronicznej.
Obniżenie podstawy opodatkowania w świetle art. 29a ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2021 r.
obniżenie kwoty akcyzy o akcyzę zapłaconą od piwa, które zostaje zwrócone do składu podatkowego
obniżenie podatku akcyzowego o akcyzę zapłaconą od piwa, które zostało zwrócone do składu podatkowego z magazynu zewnętrznego Spółki
Ciążące na Wnioskodawcy obowiązki informacyjne związane ze zwrotem członkom spółdzielni: odsetek/opłat, którymi zostali obciążeni przez kontrahenta/bank oraz kwot stanowiących różnicę w oprocentowaniu lokat.
W zakresie braku obowiązku sporządzenia na rzecz Klienta informacji PIT-8C
zaliczenia do kup odszkodowania zapłaconego w związku ze szkodą majątkową kontrahenta
możliwość wykorzystania innych dokumentów potwierdzających fakt sprzedaży w przypadku zwrotu towaru przez klienta, który nie posiada paragonu fiskalnego dokumentującego dokonanie sprzedaży tego towaru
Czy kwota wypłacona z powodu uznania wadliwości dachówki i wykazana w wystawionej informacji PIT-8C stanowi przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy kwota zwrócona Wnioskodawcy z powodu uznania wadliwości dachówki i wykazana w wystawionej informacji PIT-8C stanowi dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
brak obowiązku pomniejszenia przychodów w związku z wypłacanymi kwotami dotyczącymi uznanych reklamacji
Czy wypłacona kwota tytułem zwrotu kosztów usunięcia usterek faktycznie poniesionych przez kupującego i związanych z usunięciem wad zaistniałych w okresie rękojmi w sprzedanym lokalu stanowi przychód po stronie kupującego, a w konsekwencji, czy sprzedający słusznie wystawił informację PIT-8C?
obowiązek wykazania podatku VAT należnego w deklaracji VAT-7 według raportu fiskalnego z pominięciem faktur wystawionych na życzenie klienta zarówno w sytuacji gdy klient zwraca oryginał paragonu jak również w przypadku braku zwrotu paragonu
Skutki podatkowe zwrotu Wnioskodawczyni na zasadzie ugody z Bankiem 100% środków przekazanych Bankowi na zakup produktu bankowego
Sposób dokumentowania obciążenia kosztami związanymi z przesunięciem instalacji w ramach reklamacji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej od podwykonawcy.
Korekta wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu obniżenia ceny z tytułu reklamacji jakościowych i udzielonych rabatów
w zakresie skutków podatkowych związanych z uznaniem reklamacji towarów handlowych